18.5 C
Kherson, UA
Понедельник, 20 Сентябрь, 2021

Історичні факти

Історія туристично-курортної галузі області відраховує свій відлік з невеличкої грязелікувальні, відкритої Херсонським повітовим земством на озері Соляне в містечку Гола Пристань у червні 1889 року – нині широковідомого санаторію «Гопри».

Керівництво Держави завжди опікувалося питаннями розвитку курортно-рекреаційних територій Херсонщини та надавало вагому підтримку.

Ще до офіційного утворення Херсонської області, рішенням Ради Народних комісарів УРСР від 11.10.1939 року за  № 1376, місто Скадовськ  було оголошено курортом республіканського значення.

Постановою Ради Міністрів УРСР від 20 березня 1969 року № 197 було встановлено Скадовську медичну зону – територію оздоровлення та відпочинку з особливими екологічними умовами, до складу якої включено населені пункти: Залізний Порт, Більшовик, Лазурне, Красне, Скадовськ, Приморське, Роздольне, Хорли та острів Джарилгач. А вже у 1974 році Урядом країни приймається рішення за  № 357 «Про першочергові заходи по раціональному використанню території Скадовської медичної зони», з метою  збереження  її унікальних рекреаційних можливостей та подальшого розвитку.

В 70-х рр. ХХ ст. у Скадовській медичній зоні для послуг відпочиваючих функціонувало 59 сезонних закладів відпочинку та один санаторій із загальною місткістю на 14150 місць. Окрім того, на Чорноморському узбережжі за сезон  оздоровлювалося та відпочивало 130-150 тис. неорганізованих туристів. Не менш популярним місцем відпочинку і оздоровлення для херсонців та гостей з інших регіонів стала Арабатська Стрілка — унікальна піщана коса на Азовському узбережжі Генічеського району.

З появою на Херсонщині в 60-х – 70-х роках минулого століття історичних пам’яток, присвячених подіям жовтневої революції та громадянської війни, Великої Вітчизняної війни, таких, як всесвітньо відомий монумент  «Легендарна тачанка», наш край стає потужним центром екскурсійно-туристичної діяльності не тільки півдня України, а й всього Радянського Союзу. Тільки за перший рік існування пам’ятника, його відвідали понад 800 тисяч туристів. В цей період значно зростає популярність, туристична привабливість Херсонщини. Найбільш популярними стають такі екскурсійно-туристичні природні об’єкти, як всесвітньовідомий біосферний заповідник «Асканія-Нова», Чорноморський біосферний заповідник.

За період незалежності нашої країни, особливо з початку 21-го століття, активно розвиваються рекреаційні території Причорномор’я  та Азовського узбережжя, розбудовується їх інфраструктура, зростають туристичні потоки не лише з України, а й країн близького та дальнього зарубіжжя.

У 2011 році місту Скадовськ встановлено статус дитячого курорту державного значення. На території області успішно реалізуються значимі для Херсонщини інноваційні та інвестиційні проекти в сфері розвитку туризму та курортів.

ПЯМ’ЯТКА ТУРИСТУ