17 C
Kherson, UA
Понедельник, 20 Сентябрь, 2021

Херсонська область розташована на півдні України, у басейні нижньої течії Дніпра, у межах Причорноморської низовини. На сході межує із Запорізькою, на півдні – з Республікою Крим, на заході – із Миколаївською, на півночі – із Дніпропетровською областями.

   За своїми природними і кліматичними умовами південь України належить до кращих територій світу. Херсонська область єдина в Україні, яка має три моря – Чорне, Азовське та Гниле море, або озеро Сиваш з унікальними цілющими властивостями.

   Херсонська область з її багатою історико-культурною спадщиною, вигідним географічним розташуванням, унікальними природними рекреаційними ресурсами, гостинними людьми, інфраструктурою, яка активно розбудовується, має безцінний потенціал і відіграє важливу роль у розвитку туристичної індустрії країни.

   Насамперед, це значні курортно-рекреаційні ресурси: протяжність морського узбережжя понад 200 км, родовища лікувальних грязей, ропи, унікальні соляні озера, цілющі лікувально-термальні води, родовища мінеральних вод, а також наявність безмежних об’єктів і територій природно-заповідного фонду. Із 4-х біосферних заповідників України два розташовані в Херсонській області — Чорноморський та «Асканія-Нова», які входять до всесвітньої мережі природних охоронних територій ЮНЕСКО. За підсумками Всесвітнього конкурсу заповідник  «Асканія-Нова» увійшов до чільного списку природних чудес світу.

   Клімат помірно континентальний, посушливий. Середньорічні температури: літня +22,4 °C, зимова −2,1 °C. Максимальна літня температура +40 °C, мінімальна зимова −31,5 °C. Тривалість безморозного періоду в середньому 179 днів на рік.

    Природа також щедро обдарувала наш Таврійський край. Чисте повітря, насичене киснем, ароматом степових трав, безмежні степові простори, які омиваются водами Чорного та Азовського морів,тихо несе свої води широкий Дніпро-Славута. Саме на Херсонщині розташована єдина у Європі природна пустеля – Олешківські піски. Все вище згадане, а також вигідне місцерозташування Херсонщини як одного з найбільших морських регіонів країни, що має морське сполучення з країнами Середземномор’я, Близького Сходу, Африки та Азії, гостинні, працелюбні жителі Таврійського краю, сприяли формуванню та розвитку на Херсонщині потужного туристично-рекреаційного комплексу.