Стратегічний проект розвитку – створення багатофункціонального реабілітаційного центру “InterMedicalEcoCity” на Арабатській Стрілці

0
215

Ініціатор проекту – ТОВ “Міжнародна клініка відновного лікування”

Генеральний директор – Володимир Ілліч Козявкин – Герой України, український вчений у галузі медицини, доктор медичних наук, професор.

Міжнародна клініка відновного лікування є провідним центром для реабілітації хворих з хронічною неврологічною патологією, має необхідний досвід лікування і здатна забезпечити надання необхідних медичних послуг пацієнтам. За своєю технологією та ефективністю медико-соціальної реабілітації не маг аналогів у Європі та Америці. Клініка побудована з урахуванням особливостей реабілітації пацієнтів з обмеженими фізичними можливостями.

Система реабілітації була представлена на багатьох національних і міжнародних конгресах і конференціях, зокрема, Європейської академії дитячої інвалідності, Міжнародної асоціації дитячих неврологів, Європейської федерації неврологічних товариств та багатьох інших.

Метод Козявкіна (Система інтенсивної нейрофізіологічної реабілітації) – високоефективна технологія лікування пацієнтів хворих на дитячий церебральний параліч ДЦП, остеохондроз та з наслідками травм і органічного ураження нервової системи.

Метод Козявкіна розроблений понад 30 років тому, офіційно визнаний урядом України і, завдяки своїй ефективності, здобув широкий міжнародний авторитет. Протягом останніх 25 років з позитивним стабільним результатом, який спостерігався в 98% хворих, в клініці пройшли курс реабілітації близько 74 тисячі пацієнтів з 63 крїн світу (Італія, Німеччина, Австрія, Голландія, Румунія, США, Кувейт, ОАЕ та інші).

Місце реалізації проекту

Територія Арабатської Стрілки має дві важливі особливості:

— це одна з не багатьох екологічно чистих приморських територій українського узбережжя. Найближче місто з населенням понад 100 тис. осіб – Мелітополь, який знаходиться на відстані 100 км. Обласний центр – Херсон знаходиться на відстані 230 км.

— зручне транспортне положення – від північної частини Арабатської Стрілки до найближчих станцій Придніпровської залізниці «Генічеськ» – 20 км,  «Новоолексіївка» — 33 км, магістральної автодороги державного значення Харків-Сімферополь –  32 км.

Найближчі аеропорти знаходяться у містах Херсон – 230 км, Запоріжжя – 250 км та Дніпро – 330 км.

Ступінь готовності проекту

На сьогодні завершено будівництво першої черги споруд загальною площею 32000 кв.м, у тому числі:

 • спальний корпус
 • їдальня зі складськими приміщеннями
 • господарська зона з гаражем і пральнею.

Обсяг виконаних загально- будівельних робіт складає 80%.

Об’єкт забезпечено електроенергією, газом, водою, каналізацією, проведено оптоволоконну лінію передач даних.

Необхідно закінчити будівництво очисних споруд.

Кінцевий результат від реалізації проекту

 • Підсумком впровадження проекту стануть зниження рівня інвалідності та смертності серед дорослих та дітей.
 • Створення реабілітаційного містечка на півдні Херсонщини забезпечить надання медичної реабілітації дорослим і дітям, хворим на дитячий церебральний параліч, хронічні захворювання нервової системи, опорно-рухового апарату, реабілітації після інсультів та інфарктів, політравм та зможе приймати пацієнтів на лікування та реабілітацію на постійній основі.
 • Реалізація проекту дасть змогу створити сучасну спеціалізовану клініку на 250 стаціонарних ліжок.
 • В період реалізації проекту буде створено понад 700 нових робочих місць, що підвищить рівень зайнятості населення у регіоні.
 • Орієнтовні надходження податку на доходи з фізичних осіб до місцевих бюджетів очікуються в обсязі 8,0 млн. грн. щорічно.

Для завершення першої черги будівництва бальнеологічного комплексу та введення в експлуатацію необхідно (за попередніми розрахунками) кошти в розмірі близько 25,0 млн. дол. США на заключні роботи:

 • оснащення медично- реабілітаційним обладнанням
 • технологічним обладнанням (їдальня, технологічне підготовки термальної мінеральної води)
 • комплектацію меблями
 • облаштування ліфтами.
Презентацiя_InterMedicalEcoCity_