Захоплюючі екскурсії та задоволені відпочивальники. Проект «Херсон-Тур» працює в Хорлах

0
803

Уже декілька днів в приморських Хорлах працює проект Департаменту туризму та курортів ХОДА «Херсон-Тур». Представники проекту пропонують відпочиваючим пакетні екскурсії, що передбачають відвідування найцікавіших локацій області. Крім традиційного проведенням часу на узбережжі теплого Чорного моря, курортники мають змогу зануритися в яскравий світ туристичної Херсонщини. Як виявилося, великим попитом користуються оглядові екскурсії Хорлами. Відпочивальників цікавлять історія та легенди селища, його визначні місця та культурні об ’‎єкти, тож туристи із задоволенням вирушають на піші екскурсії. Бажаючим пропонують два варіанти.

Перша захоплююча мандрівка Хорлами починається від приміщення бібліотеки. Екскурсію проводить місцева жителька, бібліотекар Євгенія Сергіївна. У приміщенні книгозбірні туристів чекає знайомство з історію населеного пункту, розповідь ілюструється вінтажними фотографіями та старими афішами.

Від бібліотеки група вирушає до будівлі адміністративної порту, який заснувала легендарна Софія Богданівна Фальц-Фейн. Будівництво морських воріт розпочалося у далекому 1897 році. Місце було вибране невипадково, адже на цьому півострові природне джерело підігрівало море й вода не замерзала взимку. Саме тому порт міг працювати весь рік й став конкурентноспроможним поміж інших, розташованих у тодішній Херсонській губернії. Сторінки історії порту від його розквіту до занепаду відкриває перед екскурсантами оповідач.

Поруч із портом знаходиться відновлений сквер, серцем якого є бронзова скульптура «Купальниця». Напівоголена дівчина, схиливши голову, сидить на камінні. Складається враження, що красуня сумує, дивлячись на плесо води. Поговорюють, що ця скульптура приховує таємницю родини Фальц-Фейнів. У народі ходять дві легенди, пов’язані з загадковою сумною дівчиною, саме їх і почують учасники екскурсії. Правда, одна з них має трагічний фінал, проте друга — справжня ода життєствердній силі кохання.

У сквері встановлений пам’ятник Софії Богданівнівні, що зув зведений її онуком Едуардом Фальц-Фейном.

Після група вирушає до каплички на березі моря. Тут з-під землі вибивається джерело з кришталево чистою водою, яка насичена іонами срібла.

Учасники екскурсії мають можливість відвідати й старий парк, прикладом для створення якого був легендарний асканійський дендропарк. Наприкінці екскурсії туристів гостинно приймає база відпочинку «Paradisе», де проходить дегустація закарпатських настоянок.

Відпочиваєте в Хорлах? Не втрачайте можливості дізнатися більше про населений пункт, його історію та легенди!

«Херсон-Тур» – проект Департаменту туризму та курортів ХОДА з налагодження якісного екскурсійного обслуговування туристів на узбережжях морів за прикладом успішних практик лідерів галузі ближнього та дальнього зарубіжжя. Протягом декількох місяців учні «школи гідів» проходили підготовку для подальшої роботи з відпочиваючими на території області. Мета проекту – запропонувати курортникам поряд із традиційним відпочинком на березі моря відвідати найцікавіші туристичні місця регіону. «Пакети» екскурсій, що охоплюють одразу декілька яскравих локацій, розраховані на різні вікові категорії та вподобання.