Впровадження стандартів – запорука якості надання туристичних послуг на природоохоронних територіях Херсонщини

0
169

За ініціативи управління туризму та курортів Херсонської обласної державної адміністрації 04 лютого 2021 року відбулася установча нарада з питань організації належної екскурсійної та рекреаційної діяльності на об’єктах природно-заповідного фонду. До участі у заході під  головуванням начальника управління Миколи Шаповала були запрошені представники національних природних парків та біосферних заповідників.

 «Ми зіштовхнулись з тим, що особливо в період загрози поширення коронавірусної інфекції COVID-19, основний фактор, який впливає на вибір гостем локації для подорожі в будь-яку пору року — якість надання послуг», – зауважив очільник управління Микола Шаповал.

До участі в нараді був запрошений Анатолій Яремчишин, співавтор ДСТУ 7450:2013 «Туристичні послуги. Знаки туристичні активного туризму. Класифікація, опис і правила застосування», Президент громадської організації «Клуб велотуристів друзів природи «Рух». Анатолій Анатолійович розповів про світовий досвід впровадження стандартів на природоохоронних територіях.

Спеціалістами управління туризму та курортів було надано методичні рекомендації щодо організації робіт по впровадженню туристичних стандартів на території області. Зокрема, щодо організації роботи Комісії з питань створення мережі шляхів активного туризму на території Херсонської області відповідно до ДСТУ 7450:2013. Також, учасникам заходу було представлено міжнародний стандарт ISO 18065:2015 (Е) «Туристичні послуги, що надаються на природоохоронних територіях – Вимоги».

Успішним досвідом впровадження ДСТУ 7450:2013 «Туристичні послуги. Знаки туристичні активного туризму. Класифікація, опис і правила застосування» поділився начальник відділу рекреації національного природного парку «Нижньодніпровський» Сергій Шкарупа. Сергій Олексійович розповів про шляхи активного туризму, створені на території НПП. Зокрема, №7700 «Лабіринти Херсонських плавнів», №7701 «До дивовижних Аджигольських маяків», №7711  «Дніпровська Гілея», №7712  — «До заповідного «Бобрового озера».

Зауважимо, що наразі триває робота щодо розширення мережі шляхів активного туризму на території області. У 2020 році на Комісії з питань створення мережі шляхів активного туризму на території Херсонської було презентовано наступні проєкти шляхів активного туризму: «Станіславські скелі», «Кам’янська Січ – спадок нащадкам», «Лабіринти Херсонських плавнів», «До Дивовижних Аджигольських маяків», «Перлина на Півдні України» (Нова Каховка), «Кам’яні вишиванки» Нової Каховки», «Екологічна стежка «Дивосвіт природи Буркут», Екологічна стежка «Березовий гай». За результатами засідання було вирішено присвоїти номери вищеперерахованим шляхам активного туризму.

За результатами наради було вирішено надати представникам природно-заповідного фонду Херсонщини розроблені управлінням туризму та курортів облдержадміністрації електронні презентаційні матеріали для подальшого використання та впровадження вищезазначених стандартів в роботу. Оскільки впровадження стандартів та надання якісних туристичних послуг – запорука успіху Херсонщини.