Відбулося засідання обласної координаційної ради з питань розвитку рекреаційно-курортного комплексу та туризму

0
158

Сьогодні, 09 лютого, під головуванням першого заступника голови обласної державної адміністрації Дмитра Бутрія відбулося засідання обласної координаційної ради з питань розвитку рекреаційно-курортного комплексу та туризму. До участі в засіданні у форматі онлайн та офлайн долучилися представники органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, обласних служб, об’єднаних територіальних громад, правоохоронних органів, природоохоронних установ, громадських організацій та бізнесу.

На розгляд членів координаційної ради було винесено питання підготовки до проведення курортно-туристичного сезону 2021 року, розвитку туристичної діяльності  на об’єктах природно-заповідного фонду, активації внутрішнього та міжнародного туризму в контенті Херсонської області як популярної туристичної дестинації.

За наявності великої кількості ресурсів стратегічно важливим для Херсонської області залишається розвиток туристичної галузі. Сьогоднішні питання винесені на обговорення для визначення векторів цього розвитку, у тому числі щодо топових туристичних об’єктів, — наголосив перший заступник голови обласної державної адміністрації Дмитро Бутрій. Дмитро Стефанович підкреслив, що у рамках децентралізації територіальні громади області мають бути першочергово зацікавлені в питанні розвитку туризму в співпраці з бізнесом, потенційними інвесторами й при залученні фахівців обласної державної адміністрації для успішної реалізації туристичних проєктів.

У 2021 році маємо не менше викликів, ніж у 2020. Ми зобов’язані максимально сконцентруватися на задоволенні потреб наших гостей у всіх супутніх сферах, для того щоб забезпечувати конкурентоздатність території для комфортного та безпечного відпочинку, ефективно долати наслідки кризи коронавірусу у туристичній галузі та забезпечувати її сталий розвиток. Перш за все це розвиток сучасної туристичної інфраструктури та покращення якості надання туристичних послуг», — зазначив начальник управління туризму та курортів Микола Шаповал.

Так, з урахуванням проблемних питань минулорічного туристичного сезону, розглянутих на засіданні останньої координаційної ради, управлінням туризму та курортів облдержадміністрації розроблено план основних організаційних заходів з підготовки та проведення курортно-туристичного сезону 2021 року. Проєкт плану, створений з урахуванням пропозицій обласних служб та управлінь, включає основні напрямки роботи, які спрямовані на такі точки росту як інфраструктура,  якість та безпека туризму.

У контексті інфраструктури першочерговими завданнями є організація належного утримання та раціонального використання  територій,  будівель, інженерних споруд і об’єктів рекреаційного, природоохоронного, оздоровчого, історико-культурного та іншого призначення; функціонування мереж водопостачання і водовідведення, електромереж з урахуванням сезонного рекреаційного навантаження; обстеження та приведення до належного стану транспортної інфраструктури.

Задля покращення якості туризму визначальним є налагодження ефективної системи роботи комунальних служб; забезпечення санітарного та естетичного стану пляжів і прибережних територій, місць масового відпочинку; проходження процедури сертифікації та категоризації закладів розміщення

Важливим є дотримання правил безпеки на водних та створення комунальних аварійно-рятувальних пунктів, створення місцевих підрозділів пожежної охорони; організація діяльності суб’єктів господарювання на підвідомчих територіях у рамках правового поля; проведення обстежень об’єктів торгівлі, громадського харчування, ринків та інш. з питань дотримання вимог законодавства.

У ході засідання координаційної ради було обговорено та погоджено вищевказаний план заходів. Проєкт відповідного розпорядження голови облдержадміністрації буде видано за підсумками розгляду плану заходів на колегії обласної державної адміністрації, що відбудеться в лютому 2021 року.

Окремо, варто наголосити, що всі пропозиції представників бізнесу та ОТГ стосовно необхідності проведення у 2021 році ремонту доріг у туристично-привабливих напрямках та покращення залізничного сполучення управлінням узагальнено, відпрацьовано з Департаментом інфраструктури ХОДА, направлено Укрзалізниці, Мінінфраструктури, та ДАРТу

Стосовно розвитку туристичної діяльності  на об’єктах природно-заповідного фонду важливими залишаються питання маркування туристичних маршрутів, організації перевезення туристів водним транспортом на о.Джарилгач та о.Бирючий та контроль рівня рекреаційного навантаження туристами на об’єкти природно-заповідного фонду, для ефективного та раціонального використання природних ресурсів області та розвитку туристичної діяльності.

Основними векторами розвитку внутрішнього та в’їзного туризму на 2021 рік залишаються: розвиток сучасної туристичної інфраструктури та логістики; підвищення рівня підготовки фахівців індустрії гостинності та якість послуг; впровадження міжнародних стандартів у сфері туризму; формування кейсів якісних турпродуктів Херсонщини (туристичні магніти) для внутрішніх та іноземних туристів, їх якісне просування на національному та міжнародному ринку в умовах діджиталізації; збереження та раціональне використання природних лікувальних ресурсів.

Витяг з протоколу засідання обласної координаційної ради з питань розвитку рекреаційно-курортного комплексу та туризму від 09 лютого 2021 року.