Відбулися Дні Херсонщини в Литовській Республіці

0
1310

Кінець січня ознаменувався для Управління туризму та курортів Херсонської обласної державної адміністрації важливими подіями міжнародного значення. Вперше за всю історію незалежної України в Литовській Республіці відбулися Дні Херсонщини, підготовка до яких зайняла декілька місяців наполегливої праці та міжнародних переговорів.

Очолив делегацію Херсонської області голова облдержадміністрації Юрій Гусєв. До складу делегації увійшли представники місцевої влади, туристичного бізнесу та культурної спільноти Херсонщини. Українців вшанували увагою Заступник міністра культури Литовської Республіки Інгріда Вілютє, представники МЗС, Мінекономіки та інновацій, представники та члени Конфедерації промисловців Литви, Литовської бізнес-конфедерації, Асоціації литовських торгових підприємств, Асоціації торгово-промислових і ремісничих палат держави, Вільнюської торгово-промислової палати, Бізнес-клубу м.Вільнюс, Литовського національного агентства зі сприяння туризму, Туристичної Палати Литви, мерії Кайщядорського району Литви, представники акредитованого у Литві дипкорпусу, музейних кіл, української громади Литви та Литовського національного телебачення «LRT». Захід також відвідали власники й агенти туристичних компаній Литви та українського туристичного бізнесу, що приїхали до Вільнюса для участі у міжнародній виставці «ADVENTUR 2020».

Учасників заходу вітав Надзвичайний і Повноважний Посол України в Литовській Республіці Володимир Яценківський. Посол підкреслив, що цей день дуже важливий для України та Литви у контексті бізнес-кооперації та культурного обміну.

Звернувся до присутніх голова Херсонської обласної державної адміністрації Юрій Гусєв: «Для мене велика честь презентувати вам наш чудовий край, його туристичний та інвестиційний потенціал і. сподіваюся, що ви закохаєтеся в Херсонщину. Моя місія сьогодні — спонукати вас відвідати Херсонську область, і не тільки, щоб відпочити, а й у майбутньому робити бізнес».

Юрій Гусєв представив присутнім туристичний та курортно-рекреаційний потенціал Херсонської області й зробив акцент на спільному історико-культурному надбанні нашого регіону та Литовської Республіки. Юрій Веніамінович підкреслив, що представники Херсонщини готові до активного обміну досвідом, продуктивної фахової комунікації та подальшої плідної співпраці. Присутнім також продемонстрували відеоролики «Invest in Kherson» та «Seven historical wonders of Tavria», що стали влучно підібраним обрамленням презентації.

Голова правління Херсонського культурного центру «Україна-Литва» Наталя Бімбірайте розповіла учасникам заходу про спільне історичне минуле Херсонщини та Литви й реальні свідчення вікових зв’язків, які нині перебувають в центрі уваги археологів та науковців. Це і легендарна вежа Вітовта, і городище біля села Тягинка, і руїни у селі Бургунка. Наприкінці виступу Наталя Бімбірайте презентувала пану Послу мініатюрну копію вежі.

Пізніше для гостей заходу провели дегустацію вишуканих херсонських вин. Присутнім розповіли про давню історію виноробства херсонського краю та місцеві традиції виготовлення благородного напою. Після у невимушеній атмосфері однодумці дотичних сфер державного управління, туризму та культури ділилися досвідом, ідеями та будували плани на майбутнє. Херсонські підприємці налагодили бізнес-контакти з литовською стороною й вже планують проведення фам-туру місцевих туроператорів. Серед запланованих спільних заходів й Дні литовської культури на Херсонщині.

Дні Херсонщини у Литовській Республіці продовжилися в рамках міжнародної виставки туризму та активного відпочинку «ADVENTUR 2020».

«ADVENTUR» — найбільша спеціалізована туристична виставка країн Балії. Цього року участь у грандіозному тематичного заході взяли близько трьохсот експонентів з майже двадцяти країн світу: Білорусії, Грузії, Ісландії, Італії, Литви, Латвії, Китаю, Кіпру, Куби, Непалу, Словакії, Естонії, Турції, Шрі-Ланки та ін. Під дахом одного із найбільших виставкових центрів Східної Європи «Litexpo» зібралися різнопланові експоненти, що репрезентували міський і сільський туризм, активний відпочинок, гастрономія, хендмейд, розваги, туристичні агентства, авіакомпаніїі, тощо.

Херсонщину туристичну під час «ADVENTUR 2020» було представлено окремим стендом «Kherson region». Стенд Херсонської області відвідали Надзвичайний і Повноважний Посол України в Литовській Республіці Володимир Яценківський, голова Херсонської обласної державної адміністрації Юрій Гусєв та представники дипломатичного корпусу України в Литовській Республіці. Зазначимо, що цей день увійде в історію туризму нашого краю як перший випадок, коли очільник області особисто відвідав стенд Херсонщини під час туристичної виставки.

Яскравим акцентом композиційного оформлення стенду стала туристична карта Херсонської області, яка дуже полюбилася відвідувачам-любителям селфі. На плазмовому екрані постійно демонстрували відеоролики про туристичний та інвестиційний потенціал Херсонської області. Особливо сподобався учасникам виставки новий відеоролик із серії «Seven wonders of Tavria», присвячений природнім дивам нашого неймовірного краю. Не пройшла без уваги й дегустація локальної херсонської продукції – ніжний мед-суфле та солодкий бекмес прийшлися до смаку відвідувачам «ADVENTUR 2020».

Стенд «Kherson region» користувався справжнім попитом у литовців та гостей виставки. Як виявилось, жителі Литви немало знають про Україну, люблять Київ, Одесу та Карпати й готові з радістю відкривати для себе незвідану Херсонщину. Окрім варіацій пляжного відпочинку, заінтригували гостей стенду дивовижна Олешківська пустеля, безлюдний та сонячний острів Джа, неймовірне Рожеве озеро та незрівняна «Асканія-Нова». Представники туристичних операторів зацікавлені в можливості подальшої співпраці з представниками херсонської бізнес-спільноти, розробці й запуску міжнародних турів для литовського туриста.

Дні Херсонщини в Литовській Республіці уже закінчилися, але попереду багато роботи у контексті міжнародної співпраці, залучення іноземних туристів та обміну досвідом у сфері розвитку туристичної галузі.