Увага! Інформація щодо коронавірусу та протиепідемічних заходів

0
270

Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України № 93-р від 3 лютого 2020 року «Про заходи щодо запобігання занесенню і поширенню на території України гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом 2019-nCoV» та на забезпечення виконання Національного плану, затвердженого цим розпорядженням інформуємо керівників органів та організацій, які організовують і здійснюють ділові та туристичні поїздки, культурний обмін , осіб, які планують виїзд до Китайської Народної Республіки про наявні ризики інфікування.

За даними МОЗ, станом на 18 лютого 2020 року у світі зареєстровано 73 335 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 1 873 — летальні. Одужало вже 12 842 осіб. 

81,7% усіх випадків гострої респіраторної хвороби, спричиненої новим коронавірусом, зафіксовано в одній провінції Китаю — Хубей.

В країнах Європи зареєстровано 46 випадків захворювання (Німеччина — 16; Франція — 12; Великобританія — 9; Італія — 3; Росія — 2; Іспанія — 2; Фінляндія, Швеція та Бельгія по одному випадку).

В Україні жодного лабораторно підтвердженого випадку COVID-19 не зафіксовано.

В усіх областях були створені тимчасові протиепідемічні комісії та підготовлені регіональні плани протиепідемічних заходів запобігання  занесенню і поширенню випадків захворювання COVID-19.

На круїзному лайнері Diamond Princess, що знаходиться в карантині в японському порту Йокогама, зафіксовано 349 випадків COVID-2019, в тому числі у двох громадян України.

За 14 та 15 лютого на лайнері виявлено 133 (114 пасажирів, 19 членів екіпажу) нових випадків захворювання.

Всі особи з позитивним результатом були висаджені і госпіталізовані в інфекційні лікарні в районі Йокогама.

Для профілактики захворювання слід дотримуватись стандартних рекомендацій:

  1. часто мийте руки або обробляйте дезінфікуючими засобами;
  2. під час кашлю та чхання прикривайте рот і ніс паперовою хустинкою. уникайте тісного контакту з усіма, хто має гарячку та кашель;
  3. якщо маєте підвищену температуру тіла, кашель й утруднене дихання, якнайшвидше зверніться до лікаря та повідомте йому попередньою історією подорожей;
  4. не споживайте сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження;
  5. Джерела з актуальною інформацією щодо випадків захворовання спричинених новим коронавірусом:

До стабілізації ситуації рекомендується утриматись від подорожей до Китайської Народної Республіки.