Учасники прес-тріпу «#ХерсонщинаНеймовірна» познайомилися з містом тисячі джерел

0
135

Учасників прес-тріпу «#ХерсонщинаНеймовірна» вітала Нова Каховка – місто тисячі джерел, одне з найяскравіших зелених міст України біля Дніпра.

Населений з’явився на місці села Ключове,  котре дістало свою назву завдяки кришталево чистим джерелам, що дзвенять вздовж розкішного ново каховського парку.

Виникнення міста пов’язане з  запуском Каховської гідроелектростанції.  Нова Каховка – одне з небагатьох міст в Україні, яке зводилося за окремим проєктом, і було повністю сплановано, ще до початку будівництва. Це максимально вдалий приклад поєднання архітектурної майстерності того періоду та органічного  зонування території. Туристів здивують архітектурні ансамблі паркової зони та «старої» частини міста. Унікальною родзинкою Нової Каховки є так звані «Кам’яні вишиванки».  Кам’яні панно, розроблені завдяки відомому Григорію Довженко створили унікальний образ міста.

У яскравому міському парку розташований природний комплекс відпочинку для дітей та дорослих «Казкова діброва». До складу комплексу входять кафе, невеликий зоологічний парк, де є муфлони, павичі, черепахи та дикі гуси, дитячий майданчик та виставка  різнокольорових дерев’яних скульптур, що розкинулася просто неба. Автор 150 унікальних дерев’яних скульптур казкових героїв – засновник комплексу.

Звідси бере свій початок Національний природний парк «Нижньодніпровський». Це територія Дніпровських плавнів – живих, величних та незайманих. Дістатися до них можна, наприклад, скориставшись водним транспортом одного з кращих яхт-клубів України «Maxim marine», що надає послуги європейського класу. Загалом на території міста 8 готелів, 5 з яких розташовані на березі Дніпра.

Нова Каховка – одна з основних «винних» точок на мапі України. Саме тут у ХІХ ст. швейцарські колоністи започаткували виробництво коньяку. Дім марочних коньяків «Таврія» — це лідер коньячного виробництва в Україні, а вишукані вина «Виноробного господарства Князя П.М.Трубецького» десятки раз ставали переможцями престижних конкурсів.