У Львові в рамках ХІХ Міжнародного економічного форуму дискутували про інвестиційні можливості туристичної сфери

0
661

У Львові завершився ХІХ Міжнародний економічний форум, до участі в якому долучилася команда Департаменту туризму та курортів Херсонської ОДА на чолі з директором Тетяною Волинець. Організатори форуму присвятили декілька панельних дискусій одній із найперспективніших галузей економіки України, саме – туристичній сфері.

Перша панельна дискусія стосувалася питання інвестування у туристичну індустрію, модератором виступив президент Національної туристичної організації України Іван Ліптуга. Ескперти туристичної галузі — перший заступник Міністра розвитку громад і територій України Дмитро Живицький, перший заступник голови Львівської ОДА Василь Лозинський, координатор проєктів «Консультації для малого бізнесу, Україна» та «Група з фінансування та розвитку МСБ» ЄБРР Денис Торхов, керівник групи з питань розвитку промисловості та конкурентоспроможності Програма конкурентоспроможної економіки USAID Анджей Шафарнакер, генеральний директор ТОВ «Джоін АП» Дмитро Сєрухов – говорили про інвестиційні можливості туристичної сфери та ефективність інвестиційних проектів у галузі туризму. Взяв участь у роботі секції й заступник міського голови м.Львова з питань розвитку Андрій Москаленко, який розповів про 5 основних трендів у розвитку ділового туризму.

Питанню розвитку туристичної галузі також присвятили панельну дискусію «Сучасні курорти чи SOVOK. Українські реалії». Учасниками панельної дискусії стали українські та іноземні експерти: заступник голови Трускавецької міської ради Олексій Балицький, власник готельно-оздоровчого комплексу «Святий Шарбель» у м.Моршин Микола Кміть, почесний генеральний секретар Ради Європейської асоціації SPA-курортів (European Spas Association, Німеччина) Йохім Лібер, Сергій Редчик – міський голова курорту державного занчення Хмільник Сергій Редчик, директор ПрАТ «Трускавецькурорт» Андріан Драновський, керівник служби з просування міжнародного туризму Департаменту туризму та курортів АР Аджарія (Грузія) Мікель Коплітадзе.

У рамках зустрічі говорили про сучасний підхід до санітарно-курортної справи, питання розмежування курортів державного й місцевого значення, необхідність та шляхи відновлення санаторіїв часів радянської забудови, приваблення інвесторів у курортні зони.

Для Херсонщини створення сприятливого інвестиційного клімату в контексті розбудови та модернізації туристичної галузі залишається першорядним питанням. Вивчення та практичне використання успішного досвіду українських та іноземних експертів з вищезазначеного питання — важливий етап поступального розвитку туризму в області.