«Туризм – це емоція, враження та бажання повернутися», – Тетяна Волинець

0
475

Відбулось засідання колегії Херсонської обласної державної адміністрації, першим питанням порядку денного був туризм. Перед присутніми виступила директор Департаменту туризму та курортів Тетяна Волинець. Говорили про здобутки першого в Україні Департаменту туризму та курортів при облдержадміністрації.

«Туризм – це емоції, враження та бажання повернутися», – підкреслила на початку виступу Тетяна Волинець. Саме таку мету ставить перед собою Департамент туризму та курортів – створення платформи для отримання враження, емоції та бажання повернутися подорожувати з тим, кого любиш. Стратегічні плани – створення сучасної туристичної інфраструктури, формування цілісного конкурентноспроможного туристичного продукту та підвищення якість послуг.

Загальновідомо, що 2019 – рік впровадження стандартів та підвищення якості послуг в туризмі й для Херсонщини це не просто слова. Наразі Департамент проводить роботу зі створення мережі туристично-інформаційних центрів, перший уже відкритий у Новій Каховці. У міжнародному аеропорту «Херсон» встановлений перший на Херсонщині сенсорний електронний інформаційний, урочисте відкриття якого заплановано 27 вересня у Всесвітній день туризму та День туризму в Україні. Ведеться робота по створенню єдиного туристичного інформаційного інтернет-порталу. Цього літа на Херсонщині розпочав свою роботу соціальний проект з налагодження якісного екскурсійного обслуговування на узбережжі Чорного та Азовського морів «Херсон-Тур». Ведеться робота з ознакування туристичних маршрутів, стандартизації та категоризації закладів відпочинку.

Було зазначено, що цього року Херсонщину відвідало 3 млн 920 тис. внутрішніх туристів (за 9 місяців поточного року) та 57 тис. 197 іноземців (за 8 місяців поточного року). Популярним відпочинок на Херсонщині був серед жителів Дніпропетровської, Київської, Миколаївської, Запорізької та Одеської областей. Що стосується іноземців, то найбільше навідувалися на Херсонщину поляки, білоруси, німці, італійці та гості із США. Окрім традиційного відпочинку на морях, популярним серед туристів були біосферний заповідник «Асканія-Нова» та Національний природний парк «Джарилгацький».

Говорили й про проблемні питання туристичної галузі. Використання соціологічного методу фокус-груп дало можливість виокремити основі проблеми в сфері обслуговування гостей регіону, що приносять розчарування туристам. Опитувані в більшій частині незадоволені якістю надання послуг із перевезення, відсутністю банкоматів та терміналів для безготівкової оплати у деяких маленьких населених пунктах та загальнодоступних гігієнічних приміщень. Голова Херсонської ОДА Юрій Гусєв підкреслив необхідність вирішення цих проблем шляхом комплексної роботи структурних підрозділів облдержадміністрації.

Стосовно питання туристичної привабливості та популярності області цифри говорять самі за себе: показники надходження до бюджетів усіх рівнів від туристичної діяльності та надходження туристичного збору до місцевих бюджетів показують позитивну динаміку росту. Очільник області Юрій Гусєв зауважив підвищення показників й наголосив на необхідності уже зараз планувати майбутню роботу у такому режимі, щоб наступного року показати нові темпи росту.