Туристичний збір як один із механізмів економічного розвитку громади

0
89

23 березня відбувся онлайн-вебінар «Механізми наповнення місцевих бюджетів та стягнення у повному обсязі туристичного збору» організований Головним управлінням ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі за сприянням Управління туризму та курортів Херсонської обласної державної адміністрації. На вебінар були запрошені голови та представники об’єднаних територіальних громад, відповідальні за наповнення місцевих бюджетів.

У ході вебінару розглянуто такі проблемні питання, як:

  1. Наявність значної кількості приватних домоволодінь в курортних зонах, які надають послуги відпочиваючим, проте не реєструються як приватні підприємці та у результаті не сплачують туристичний збір.
  2. Низька податкова обізнаність відпочиваючих (платників туристичного збору) щодо особливостей справляння такого збору.
  3. Залучення до оподаткування закладів відпочинку у зв’язку з використанням неоформлених земель та схем ухилення від сплати податків.

Крім того визначено, що місцевими органами влади не на належному рівні організовано роботу з податковими агентами щодо стягнення у повній мірі даного місцевого податку, що призвело до втрат до місцевих бюджетів додаткових фінансових резервів, які могли бути спрямовані на покращення інфраструктури, благоустрій та облаштування населених пунктів курортно-рекреаційних зон.

З рекомендаціями щодо особливостей сплати туристичного збору та рекомендацій щодо збільшення обсягу його сплати на території громад ознайомила Ракитська Тетяна Вікторівна — начальник відділу адміністрування місцевих податків і зборів Головного управлінням ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі. Також, Тетяна Вікторівна відповіла на питання, які виникли в результаті зустрічі.

Нагадаємо, згідно статті 268 Податкового Кодексу України платниками збору є громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які прибувають на територію адміністративно-територіальної одиниці, на якій діє рішення місцевої ради про встановлення туристичного збору, та тимчасово розміщуються у місцях проживання (ночівлі), за винятком осіб визначених у цій статті.

Справляння туристичного збору здійснюється згідно з рішенням сільських, селищних, міських рад, у яких визначено переліки податкових агентів.

За підсумками наради підготовлено методичні матеріали, які будуть направлені органам місцевого самоврядування для врахування та практичного використання у роботі.