Туристичний Скадовськ. Чим приваблює відпочивальників курорт державного значення

0
1242

Карантин – не час нудьгувати, а час мріяти та налаштовуватися на нові подорожі. Тож для тих, хто не мислить свого життя без туризму, ми вирішили влаштувати своєрідний онлайн-тріп. Сьогодні на черзі – Скадовськ.

Скадовськ – курортне місто державного значення, розташоване на узбережжі Джарилгацької затоки. Населений пункт був заснований у далекому 1894 році як морська пристань на землях поміщика Сергія Скадовського. Раніше на цьому місці розташовувалось рибацьке селище Алі-Агок. Скадовськ швидко розвивався в якості морського порту, стрімко нарощував показники товарообігу. Так, тільки у 1908 році через порт було вивезено більше 1 млн пудів зерна. За два десятки років у засушливому таврійському степу завдяки засновнику Сергію Балтазаровичу виросло справжнє курортне містечко. Сьогодні Скадовськ носить звання курорту державного значення.

Через теплі й мілкі води Джарилгацької затоки Скадовськ часто називають дитячим курортом. Тут знаходиться велика кількість дитячих таборів, пансіонатів, санаторіїв та готелів. Відпочивальники приїздять до Скадовська за гарним та комфортним пляжним відпочинком, щоб оздоровитися, пройти терапевтичні курси, що пропонують місцеві санаторії, та змыцнити імунітет. Однак, сумувати в цьому містечку не доводиться, адже в місті можна знайти багато розваг на будь-який смак.

Комплекс розваг «Острів скарбів»

    У Скадовську ніколи не буває нудно

У самому центрі Скадовська знаходиться комплекс розваг «Острів скарбів». Тут ви знайдете колесо огляду, з якого відкривається чудовий вид на місто та затоку, десятки атракціонів, ігор та цікавих розваг. Один же з найпопулярніших варіантів відпочинку, що входить до комплексу, – це аквапарк «Акваторія» — чудове місце для активного проводження часу. В «Акваторії» можна поплавати в басейні, покататися з водних гірок, просто позасмагати та весело провести час, зарядившись енергією та позитивом. На території діє басейн для малечі.

Адреса: вул. Олександрівська, 2

 

Дельфінарій «Акварель»

Дельфінотерапія лікує душу й тіло

Скадовський дельфінарій «Акварель» був відкритий у 2012 році. Він об’єднує в собі дельфінарій, а також Центр реабілітації та відпочинку «Акварель». На сьогоднішній день це єдиний подібний заклад на території всієї Херсонської області, побудований у відповідності до міжнародних стандартів. Тут можна пройти курс дельфінотерапії, що включає плавання та спілкування з дельфінами, масаж й заняття з психологом. На гостей шоу чекає виступ чорноморських дельфінів-афалін, що виконують трюки у воді, та веселих морських котиків.

Ще одна цікавинка дельфінарію – це будинок догори дриґом. Візит до цього незвичайного дому стане справжнім тренування для вашого вестибулярного апарату. Дезорієнтація в просторі просто забезпечена, адже саме тут стеля — це зовсім не стеля, а підлога з меблями та іншими аксесуарами. Криві вигини незвичайного будинку зламають вашу реальність й змусять добряче напрягти мізки, щоб пройти цей квест.

На території закладу працює справжній тераріум. Тут можна зустріти більше 20 видів незвичайних «мешканців» екзотичних країн, таких як анаконда, пітони, удави, королівські змії, гекони та різні види комах.

Адреса: вул. Поповича, 2е

Посилання: https://skadovsk.delfinarium.com.ua/

 

Музейне життя

У курортному містечку майже пів століття працює музей.

Скадовський історико-краєзнавчий музей відкрито 5 листопада 1976 року. У 2009 році краєзнавчий музей здобув нову оселю – відомий «будинок з колонами», який є  пам’яткою архітектури кінця ХІХ — початку ХХ ст. Старовинні двері музею відкривають перед відвідувачами світ історії краю. Експозиції висвітлюють різні періоди історії розвитку Скадовщини з давніх часів до сьогодення, а також розповідають про його етнографічні та національні традиції.

У холі музею експонуються роботи відомих художників-скадовчан ХІХ-ХХ ст. Додає особливого колориту виставці прижиттєвий портрет засновника міста – Сергія Балтазаровича Скадовського. У виставковому залі музею організовуються різноманітні тематичні виставки, персональні виставки художників, фотомитців та майстрів Скадовського району.

Зал природи «розповідає» про рослинний та тваринний світ, водні багатства Скадовщини та острова Джарилгач.

У залі давньої історії, археології та етнографії можна поринути в ті давні часи, коли наші землі заселяли племена кіммерійців, скіфів та сарматів. Тут також експонуються рідкісні речі часів козацтва та традиційні речі сільських мешканців краю ХVIII —  ХХ ст. Унікальною є історія міста Скадовська. У музеї представлена колекція, зібрана з особистих архівів родини засновника портового міста, фотографії його родини, а також цікаві речі, які належали першим поселенцям міста.

Не оминули Скадовщину й воєнні лихоліття. У музеї зібрані фотографії, документи, особисті речі скадовчан, які воювали на фронтах І світової, громадянської та ІІ світової воєн. У залі післявоєнного періоду можна дізнатися про відродження та розбудову міста в другій половині ХХ століття.

Адреса музею: вул. Покровська 2-Б

Посилання: https://skadovsk-rda.gov.ua/skadovskij-kraeznavchij-muzej-11-58-27-18-01-2018/

 

Фестивальний Скадовськ

Місто живе активним фестивальним життям

У Скадовську часто проводять різноманітні культурні заходи, конкурси та змагання. Безумовно, найвідоміший з них – це Всеукраїнський благодійний фестиваль  «Чорноморські ігри». Багато років фестиваль збирає на березі Чорного моря десятків талановитих дітей і підлітків, що займаються вокалом та танцями. Визначає найкращих поважне журі, до складу якого входять відомі музичні експерти та представники медіа. Головна подія фестивалю – вокальний конкурс. За часи існування «Чорноморські ігри» запалили не одну зірку на небосхилі українського шоу-бізу, тож традиційні фестивальні дні на великій сцені та гала-концерт не обходяться без вибухової концентрації популярних артистів на одній сцені. На жаль, наступний фестиваль відбудеться тільки в липні 2021 року, таке рішення було прийнято організаторами у зв’язку з епідеміологічною ситуацією в країні.

Крім того, у Скадовську проводять Міжнародний фестиваль «Джаз над морем», Всеукраїнський фестиваль-конкурс мистецтв «Чорноморський зорепад», Всеукраїнські змагання зі спортивного танцю «Кубок Чорного моря» та фестиваль «Смаженого бичка».

Нагадуємо, що переглянути календар туристичних подій Херсонської області можна за посиланням. Нагадуємо, що у зв’язку з карантинними обмеженнями через загрозу поширення коронавірусної інфекції дати проведення заходів може бути змінено.

 

Українські Мальдіви

Відчуй себе справжнім островитянином на «Джа»

Просто «Джа». Так пестливо називають Джарилгач скадовчани та жителі навколишніх сіл. Джа приваблює чистою водою, світлими піском пляжів  та мальовничою природою. Щороку, щоб побувати на справжньому острові, приїздять тисячі туристів. Тут можна як відпочити в досить комфортних умовах з парасольками та шезлонгами, так і відчути себе справжнім «дикуном», розбивши намет. До речі, на острові знаходиться справжня історична архітектурна пам’ятка – маяк, зведений на початку ХХ століття. Авторство маяка часто приписують самому Гюставу Ейфелю чи його учням.

Екологічне значення острова Джарилгач та Джарилгацької затоки було відоме ще з початку ХХ століття. Зусиллями багатьох науковців було доведено, що острів Джарилгач й однойменна затока є місцем мешкання багатьох видів рослин і тварин, базовим місцем перебування під час міграцій та зимівлі водоплавних птахів, місцем багатих запасів промислових видів риб. Указом Президента України від 11 грудня 2009 року створено Національний природний парк «Джарилгацький». На території острова заборонено будувати не тимчасові споруди.

Посилання: http://nppd.com.ua/