Туристична дестинація: критерії конкурентноздатності Херсонщини

0
856

В ході Таврійського інвестиційного туристичного форуму в м. Нова Каховка зацікавленість учасників викликала дискусійна секція «Туристична дестинація: критерії конкурентноздатності (інфраструктура, послуги, місцевий соціум)», модератором якої виступив Голова Асоціації гостинності в Україні Олег Савран.

       Зокрема в ході спілкування він зазначив, що незважаючи на наявний потенціал у сфері туризму в регіоні, існують фактори, що перешкоджають його розвитку, серед яких недостатня реклама турпродуктів, дефіцит необхідної інформації. Саме тому, необхідно проводити роботу щодо створення безсумнівної «фішки», які зацікавлять та сприятимуть залученню гостей до області.

      До туриста необхідно донести повну інформацію про послуги, які він може отримати, а забезпечити це можливо просуванням інформації через соціальні мережі та через інформаційні тури для представників засобів масової інформації за результатами яких, інформація про регіон та туристичні ресурси Херсонської області буде відображатися на сторінках всеукраїнських та міжнародних періодичних видань.

     В ході секційного засідання учасники були ознайомлені з проектом BRD-NET Black Sea Regional Development Network — Чорноморська мережа регіонального розвитку, яку презентував В’ячеслав Топоров — голова правління Центру регіонального розвитку «Топ-Кая». Мета проекту — розвиток потенціалу громадських організацій та місцевих органів влади, а також посилення міжвекторного партнерства в Україні, Грузії та Молдові через передачу досвіду Вишеградських країн. До проекту вже долучилися громади міст Генічеська та Голої Пристані.

     Також було визначено ряд пріоритетних завдань для розвитку туризму Таврійського регіону, серед яких, розширення міжнародних зв’язків у сфері туризму, реалізація заходів з містами-побратимами та проведення щорічних сезонних традиційних заходів (фестивалі, ярмарки, виставки, конкурси, міжнародні конференції) для пропаганди туристичних можливостей області.

       Учасниками розглядались можливості сприяння поширенню вільної WiFi зони в публічних місцях населених пунктів курортно-рекреаційних зон, що в подальшому сприятиме розвитку туристичної індустрії. Запропоновано було взяти до уваги досвід м.Вінниці, де пропонується публічний безкоштовний доступ до інтернету через WiFi.

      За результатами зустрічі було досягнуто домовленості про співпрацю між управлінням туризму та курортів Херсонської державної адміністрації з Асоціацією гостинності в Україні та з Центром регіонального розвитку «Топ-Кая».