Таємниці виноробства від античності до сьогодення. Відео-екскурсія Херсонським обласним краєзнавчим музеєм

0
104

Управління туризму та курортів Херсонської обласної державної адміністрації підготувало ще одну відео-екскурсію, зняту у Херсонському обласному краєзнавчому музеї. Експозиція, що потрапила під приціл знімальної групи, розкаже відвідувачам багатого цікавого про історію виноробства та культуру вина від її зародження в часи античності до відновлення на Херсонщині в кінці ХІХ століття.

Музей має цікаву колекцію давньогрецьких амфор та посуду, що використовували для зберігання та вживання вишуканого напою. У колекції зберігається унікальні червонолакова амфора, датована 6 ст. до н.е., буролакова амфора  — 2 ст. до н.е. та десятки інших захоплюючих експонатів.

Давньогрецькі митці часто прикрашали посуд замальовками з реального життя чи картинами, що зображували сцени за участі міфічних героїв. Так, на одній з посудин зображена легенда про Діоніса та розбійників-дельфінів. Одного разу бог вина та веселощів повертався додому морем, але дорогою на нього напали пірати. Вони закували Діоніса, однак кайдани спали з рук божества, а сам він перетворився на тигра. Злякані пірати кинулися в море перетворилися на дельфінів. Так Діоніс покарав морських розбійників. Начебто з того часу дельфіні борознять морські простори та  намагаються залагодити свою провину, рятуючи людей.

Захоплюючий процес вироблення вина, безумовно, заслуговує на окрему розповідь, про що вам відвідувач обов’язково дізнаються на екскурсії. Історія виноробства на території Херсонщини розпочинається наприкінці ХІХ століття. Перші виноградники було закладено, завоювали любов Перші виноградники одного з найстаріших та іменитих виноробних господарств України були закладені в маєтку «Козацьке» князя Петра Трубецького у 1896 році.   Унікальні кліматичні умови, кут схилу, склад земель, використання прогресивних технологій у виноградарстві та виноробстві дуже швидко дали результат. Уже в 1900 році на всесвітній виставці у Парижі Рислінг виноробного господарства був відзначенийГран-прі. За більш ніж сторічну історію вина Трубецього здобули десятки престижних міжнародних нагород.