Степові водоспади та вежа Вітовта. Чим дивував прес-тріп «#ХерсонщинаНеймовірна»

0
158

На Херсонщині відбувся прес-тріп для представників провідних українських ЗМІ, організований в рамках реалізації Президентської ініціативи «Мандруй Україною». Учасникам промоційному заходу довелося познайомитися з найзагадковішими туристичними родзинками області – унікальними степовими водоспадами та легендарною вежею Вітовта.

Поряд з руїнами маєтку князя Петра Трубецького у селищі Козацьке знаходяться унікальні степові водоспади, які в народі отримали назву «водоспади в степах Таврії». Існує легенда, пов’язана з відомим господарем маєтку. Поговорюють, що князь розбив багато жіночих сердець, а водоспади – це сльози закоханих у нього панянок.

Різнобарвна стежка з мальовничих, грайливих, як дзвіночки, водоспадів створює неймовірний настрій. Гармонійне дзюрчання води наповнює душу спокоєм та дарує ще більшу насолоду від цього чарівного місця. Біля водоспадів можна зробити просто надзвичайні фото, тож любителям гарних знімків обов’язково необхідно навідатися сюди.

Дозорна вежа Вітовта — єдина збережена оборонна споруда часів литовського панування, що збереглася в Україні до наших днів. Історичний об’єкт знаходиться між населеними пунктами  Козацьке та Веселе.

Вежа була збудована наприкінці XIV століття у часи, коли південно-західна частина сучасної України перебувала під владою Великого князя Литовського Вітовта. По правому березі Дніпра проходила прикордонна лінія, а на уже затопленому острові Тавань, між Бериславом та Каховкою, знаходилася митниця. На правому березі річки, недалеко від острова, здіймалася в небо дозорна башта.

У 80-ті роки XIX століття до вежі прибудували четвертий ярус зі стрілчастими вікнами в псевдоготичному стилі. Потім князь Петро Трубецький переобладнав вежу в водонапірну. Після будівництва Каховської ГЄС був демонтований бак для води й башта вона більше не використовувалась.