Старт навчального курсу «Туристичний гід» обговорили в ефірі радіо «Суспільне»

0
221

У ефірі радіо «Суспільне. UA: Херсон» сьогодні говорили про старт навчального курсу «Туристичний гід» з підготовки та підвищення кваліфікації фахівців туристичного супроводу. Цього року опанувати захоплюючу професію вирішили 22 учасники з обласного центру, Нової Каховки, Генічеська, Асканії-Нова та Станіслава.

До участі у прямому включенні запросили Миколу Шаповала, начальника управління туризму та курортів Херсонської ОДА та Галина Аблову, керівника Херсонського відділення громадської спілки «Всеукраїнська асоціація гідів».

 Ми активного працюємо над покращенням якості надання туристичних послуг на Херсонщині. Цього року планувалося зібрати групу з дванадцяти осіб, однак взяти участь у навчанні вирішили майже вдвоє більше людей, закоханих у нашу область. І це прекрасно, адже надзвичайно важливо мати на місцях реальних спеціалістів, які будуть дарувати гостям Херсонщині яскраві емоції та враження, — зазначив Микола Шаповал. Очільник управління підкреслив, що у питанні розвитку туризму поряд з покращенням інфраструктури визначну роль грає підвищення якості обслуговування туристів до європейських стандартів.

Курси підготовки та підвищення кваліфікації фахівців туристичного супроводу Херсонщини «Туристичний гід — 2021» розпочинаються сьогодні, 4 лютого. Туристично-освітній проєкт реалізується управлінням туризму та курортів Херсонської обласної державної адміністрації спільно з Громадською спілкою «Всеукраїнська асоціація гідів» в рамках виконання Програми розвитку туризму та курортів у Херсонській області на 2019-2021 роки. Метою проєкту, започаткованого у 2019 році, є підвищення рівня обслуговування та якості надання туристичних послуг.

Навчальний курс розроблений досвідченими фахівцями туристичної справи — гідами-практиками, сертифікованими  методистами та тренерами відповідно до ДСТУ EN 15565:2016 (EN 15565:2008, IDT) «Туристичні послуги. Вимоги до професійної підготовки та кваліфікаційних програм для гідів.» Він включає лекційні, семінарські, практичні заняття, онлайн вебінари, тренінги. Після закінчення навчання слухачі отримують відповідний сертифікат. З програмою курсу та авторитетними спікерами слухачів радіо детально ознайомила Галина Аблова.

Також до розмови доєднався Богдан Кравчук, головний спеціаліст відділу культури та туризму Новокаховської міської ради, який цього року вирішив долучитися до навчання та отримати сертифікат професійного гіда. Наразі Богдан Васильович вже має авторські туристичні маршрути містом тисячі джерел, однак йому надзвичайно важливо перейняти досвід експертів-практиків, успішні форми та методи роботи й впроваджувати їх у своїй роботі.

Бажаємо слухачам курсу гарних здобутків у навчанні та успіхів в улюбленій професії! Все буде туризм!