Серпневі мандри: «Херсон-Тур» показує відпочивальникам найцікавіші місця області

0
441

Соціальний проект «Херсон-Тур» Департаменту туризму та курортів ХОДА продовжує роботу на Чорноморському узбережжі Херсонщини. Наразі представники проекту працюють на території курорту державного значення Скадовськ та селища Хорли. Курортникам ідея розбавити традиційний пляжний відпочинок відвідуванням найцікавіших туристичних локацій області прийшлася до смаку, тож попит на екскурсії не вщухає. Днями ще одна екскурсійна група відправилася з Хорлів до біосферного заповідника «Асканія-Нова».

Історія створення «Асканії-Нова» заслуговує на увагу відвідувачів. Це справжній приклад того, які безцінні плоди приносить віра у власну мрію та кропітка праця задля її реалізації. Будучи маленьким хлопчиком засновник заповідного комплексу Фрідріх Фальц-Фейн попрохав у свого батька дозволити йому розводити пташок, а вже в 19 років він почав втілювати у життя нову ідею – збереження недоторканного таврійського степу. Нині «Асканія-Нова» входить у сотню найбільш відомих заповідних територій планети, є об‎’єктом ЮНЕСКО та одним із 7 чудес України.

Учасники екскурсії відвідали унікальні дендрологічні та зоологічні парки, колекція тварин кого по праву вважається національним надбанням України. До речі, на території дендрологічного парку знаходиться мармурова скульптура «Серафима», яку пов‎’язують з хорлівською «Купальницею». Говорять, що раніше вона належала до плеяди статуй із скверу, заснованого в Хорлах Софією Фальц-Фейн. Усі інші скульптури було вивезено з селища за часів окупації. Також існує легенда, що «Серефама» уособлює кохану дівчину Фрідріха Фальц-Фейна, що дуже рано пішла з життя. Після цього в Італії він замовив дві статуї, що втілювали образ дівчини. Декілька років тому поряд з фонтаном «Серафима» була встановлена скульптура самого Фрідріха.

«Херсон-Тур» – проект Департаменту туризму та курортів ХОДА з налагодження якісного екскурсійного обслуговування туристів на узбережжях морів за прикладом успішних практик лідерів галузі ближнього та дальнього зарубіжжя. Протягом декількох місяців учні «школи гідів» проходили підготовку для подальшої роботи з відпочиваючими на території області. Мета проекту – запропонувати курортникам поряд із традиційним відпочинком на березі моря відвідати найцікавіші туристичні місця регіону. «Пакети» екскурсій, що охоплюють одразу декілька яскравих локацій, розраховані на різні вікові категорії та вподобання.