Працівники Департаменту туризму та курортів долучилися до роботи VII Міжнародного конгресу медичного туризму

0
282

Цими днями в Києві пройшов VII Міжнародний конгрес медичного туризму. На визначну подію в сферах медичної та туристичної галузей до України завітали представники Польші, Румунії, Індії, Китаю, Латвії, Німеччини та Ізраїлю. Спікерами заходу виступили провідні спеціалісти сфери медичного туризму, маркетингу медичних послуг, очільники українських та світових асоціацій медичного туризму, експерти з розвитку туристичної індустрії, курортології, фахівці відомих зарубіжних клінік. Взяли участь у засіданні конгресу і представники Департаменту туризму та курортів Херсонської обласної державної адміністрації, адже питання розвитку вищезазначеної галузі для Херсонщини є насущним.

Під час міжнародної зустрічі говорили про актуальні тенденції сфери, інновації, технології та досягнення різних країн у ключових напрямках медичного туризму й роль провайдерів у задоволенні потреб користувачів даного напряму.

Президент Української асоціації медичного туризму Віолетта Янишевська розповіла про перспективи розвитку медицини та медичного туризму в Україні. Якщо говорили про фінансову складову галузі, то медичний турист витрачає в 5-10 разів більше коштів , ніж звичайний, крім того, зазвичай він приїжджає у супроводі. Що стосується місця України на глобальному ринку туристичних послуг, то медичних туристів, що приїздять до нашої держави, цікавлять питання репродукції, пластичної медицини, лікування стовбуровими клітинами, офтальмології та стоматології. Головні завдання, які наразі стоять перед Україною для розвитку виїзного медичного туризму: покращення інфраструктури та покращення сервісу, запуск інституту просування продуктів та налагодження міжнародних зв’язків.

Експерт з медичного туризму, ідеолог Київської туристичної асоціації, екс-директор Департаменту туризму Києва Антон Тараненко розповів про роль профільних асоціацій у формуванні туристичного продукту. На думку експерта, медичний туризм – це саме та галузь, де перевага надається бізнес-складовій, тому для її розвитку важливою є консолідація професіоналів бізнесу. Антон Тараненко навів успішні приклади роботи туристичних асоціацій Великобританії, США, Туреччини та Японії, які активно і плідно займаються координацію діяльності її членів, захистом спільних прав, організацією професійних заходів та багатьма іншими питаннями. Наголосивши на необхідності впровадження державно-приватного партнерства, Антон Тараненко підкреслив, що створення законодавчої основи регулювання діяльності туристичних асоціацій є необхідним кроком на шляху до розвитку сфери медичного туризму в Україні.

Експерт з розвитку туристичної  індустрії, народний депутат України 8-го скликання Анна Романова в рамках блоку, присвяченого розвитку медичного туризму між Україною та Китаєм розповіла про особливості китайського ринку, місцевого медичного туриста та основні помилки, які роблять українські спеціалісти при роботі з китайцями. Так, розповсюджені недоліки при наданні послуг це: реклама на интернет-платформах: Googl та Facebook, які заборонені в Китаї, використання англомовних гідів, частування українською національною кухнею, що є тяжкою для засвоєння жителям Сходу, тривалі екскурсії, відсутність доступу до інтернету та гарячої питної води в палатах, використання система платежів Visa та Master-Card та неприховане здивування звичками гостей. Головними завданням, які стоять перед державою в питанні розвитку медичного  туризму у плані співпраці з Китаєм, експерт вважає спрощення візових процедур.

Про формування конкурентних переваг та інвестиційну привабливість санаторно-курортного комплексу України розповіла президент Всеукраїнської асоціації фізичної медицини, реабілітації і курортології, народний депутат 8 скликання Ірина Сисоєнко. За слова експерта, переваги, що дозволяють Україні вийти на стрімкі показники розвитку курортів для міжнародного медичного туризму, це: відсутність необхідності оформлювати візу, якісні медичні послуги, висококваліфіковані лікарі та відсутність черг на лікування.

Медичний туризм для Херсонщини є надзвичайно перспективним напрямом роботи, адже унікальні природні багатства та кліматичні особливості регіону створюють чудові умови для лікування різного виду захворювань, проведення оздоровлення та реабілітації. Департамент туризму та курортів Херсонської ОДА націлений та плідну роботу в питанні розвитку медичного туризму в регіоні.