Перлина в степу: «Херсон-Тур» пропонує відпочивальникам відвідати вражаючу «Асканію-Нова»

0
727

Соціальний проект «Херсон-Тур» Департаменту туризму та курортів Херсонської ОДА продовжує роботу в приморських Хорлах. Як ми розповідали раніше, прийшлися до смаку відпочивальникам піші екскурсії колоритним селищем, проте виїзні одноденні тури також викликають у курортників неабиякий інтерес. Цього разу туристична група відправилась у подорож до одного із 7 Чудес України — Національного біосферного заповідника «Асканія-Нова». Подорожуючих чекала яскрава екскурсія «Перлина в степу», під-час якої група відвідала асканійський зоологічний парк та дендропарк.

«Асканія-Нова» — найстаріший заповідник країни, заснований у 1874 році бароном Фрідріхом Фальц-Фейном, він є найбільшою степовою заповідною зоною Європи. У 1984 році ЮНЕСКО внесла його до списку еталонних територій планети. Площа «Асканії» становить трохи більше 33 тис. га, треть із них — «абсолютно заповідна» степова зона. До складу заповідника входить дендрологічний парк загальнодержавного значення та акліматизаційний зоологічний парк, колекція тварин якого є національним надбанням України. У тутешніх екосистемах налічується більше 500 видів вищих рослин і понад 3 тис. видів тварин. Деякі види флори та фауни занесені до Червоної книги України.

Під час оглядово-просвітницької екскурсії «Перлина в степу» туристи мали змогу відвідати найцікавіші куточки парку: алею пірамідальних дубів, велику степову галявину з групою кримських сосен, створену в 1908-1913 рр. В.Д. Орловським. У центрі старого парку розкинувся мальовничий ставок із маленьким острівцем та ліліями, що розквітли на водяному дзеркалі. На території заповіднику напіввільно живуть звірі та птахи з усіх куточків світу. Зараз у зоологічному парку можна зустріти тварин із Африки та Австралії, Північної та Південної Америки, із Центральної Азії та Далекого Сходу, навіть із Арктики.

Слід зазначити, що екскурсійний сезон у заповіднику починається 1 квітня, а закінчується 10 листопада. Він працює без вихідних.

Після захоплюючої прогулянки та знайомства з унікальною флорою та фауною «Асканії-Нова» туристи мали годину вільного часу, щоб перепочити, перекусити, купити сувеніри та зробити гарні фото. Відзначимо, що подорож до «Асканії» — це справжній подарунок для любителів соціальних мереж та фотомистецства, адже знімки тут можна зробити більш ніж колоритні.

Подорож продовжилась гастрономічною екскурсією на козину ферму-галерею в селі Мар’янівка. Учасники туру мали змогу оглянути ферму, ознайомитися з процесом сироваріння та спробувати справжній крафтовий продукт. Зазначимо, що історія сироваріння починалася саме з козячого, а не коров’ячого сиру. Біля ферми працює магазин, де продають різні види фірмового смаколику. Тут можна придбати продукт на будь-який смак. Гарний фермерський сир стане чудовим подарунком для близьких людей, що чекають на вас вдома.

Одноденна мандрівка цікавими туристичними локаціями області завершилася, відпочиваючі повернулися до Хорлів, але безцінні враження від поїздки залишаться з ними на все життя. Не втрачайте можливості відкрити для себе Таврійський край разом з «Херсон-Тур»!

«Херсон-Тур» проект Департаменту туризму та курортів ХОДА з налагодження якісного екскурсійного обслуговування туристів на узбережжях морів за прикладом успішних практик лідерів галузі ближнього та дальнього зарубіжжя. Протягом декількох місяців учні «школи гідів» проходили підготовку для подальшої роботи з відпочиваючими на території області. Мета проекту – запропонувати курортникам поряд із традиційним відпочинком на березі моря відвідати найцікавіші туристичні місця регіону. «Пакети» екскурсій, що охоплюють одразу декілька яскравих локацій, розраховані на різні вікові категорії та вподобання.