Палеонтологічна колекція. Знайомство з Херсонським обласним краєзнавчим музеєм у форматі відео-екскурсії

0
264

Управління туризму та курортів презентує відео-екскурсію, присвячену палеонтологічній колекції Херсонського обласного краєзнавчого музею. Зібрання містить унікальні експонати, вік деяких з яких перевищує десятки мільйонів років.

Перший експонат, що зустрічає відвідувачів науково-природничого відділу в головному корпусі музею  — відбиток листа пальми, знайдений у містечку Аджамка, что на Кіровоградщині (входило до складу колишньої Херсонської Губернії). Вік знахідки – більше 40 мільйонів років.

Перебуває в колекції й масивна щелепа слона, віком більше мільйона років, й зуб південного мамонта, знайденого у піщаних кар’єрах міста Тирасполя. Це одні з хронологічно перших експонатів, що надійшли до колекції музею наприкінці ХХ століття. Засновник музею, Віктор Гошкевич, приділяв велику увагу науковій обробці експонатів, а про надходження колекції постійно писала тогочасна преса. Між іншим, саме пан Гошкевич був видавцем та редактором щоденної газети «Юг».

Загалом у фондах Херсонського обласного краєзнавчого музею зберігається понад 170 тис. музейних предметів, серед яких одне з найкращих в Україні археологічних зібрань, в якому вік найстаріших знахідок — більше 17 тис. років; цікава колекція монет античних міст Північного Причорномор’я; великий комплекс зразків холодної і вогнепальної зброї ХVІ – ХХ ст.; колекція мисливських рушниць ХVІІІ – ХІХ ст., що приваблює витонченістю форм і високим мистецтвом майстрів-зброярів; чудові зібрання порцеляни, антикварних меблів.

Усе розмаїття старовини краю представлене у відділі історії: від скіфських золотих прикрас і давньогрецьких мармурових скульптур до козацької зброї, перших креслень Херсонської фортеці й мистецьких творів минулих століть. Центральне місце займає експозиція, присвячена заснуванню Херсона та пов’язаним з цим історичним особам: Г.О.Потьомкіну, О.В.Суворову, Ф.Ф.Ушакову. Привертають увагу відвідувачів предмети етнографічного характеру — свідоцтва багатонаціонального складу краю.

Нагадаємо, що переглянути відео-екскурсії, присвячені експозиціям Херсонського обласного краєзнавчого музею та Херсонського обласного художнього  музею  ім. Олексія Шовкуненка можна YouTube – каналі управління туризму та курортів Херсонської обласної державної адміністрації «Херсонщина Туристична».