Окриляюча подорож на острів Джа

0
706

Сонячний Скадовськ — не звичайне приморське містечко, а курорт державного значення, один із шести на території України. Здобувши славу дитячого курорту через теплі та мілкі води затоки, портове місто щороку вабить тисячі українських та закордонних туристів. Манить гостей і легендарний острів Джарилгач, котрий часто іменують Українськими Мальдівами.

Просто «Джа». Так пестливо називають Джарилгач скадовчани та жителі навколишніх сіл. Джа приваблює чистою водою, світлими піском пляжів і недоторканою природою, адже саме на цій території розташований національний природний парк. Подорож до Джа окриляє, надає сил та дарує новий подих.

Значення Джарилгацького національного природного парку, до якового ввійшли острів та його акваторія загальною площою 10 тисяч гектарів,  важко переоцінити. Флора  та фауна острову унікальна, десятки її представників занесено до Червоної книги України.  Окрім того, Джарилгач слугує однією з основних баз для перелітних птахів у Європі.

Клімат на острові помірно континентальний, характерний для українського степу, проте пом’якшений морем, що робить його ідеальним для відпочинку.  Джарилгач багатий на лиманні озера, тут їх близько 200, вони відомі своїми лікувальними грязями та водою, що має високий вміст йоду та брому. Навіть повітря тут насичене сполуками цих елементів та озоном.

Побували нещодавно на острові й учасники XIV Фестивалю туристичної журналістики України. Гостям фестивалю презентували екскурсійний маршрут екологічною стежкою Національного природного парку  «Джарилгацькі маяки». Один із них — історична архітектурна пам’ятка, спроектована учнями самого Гюстава Ейфеля.  Зйомки на фоні вражаючих пейзажів острова Джа вилилися у чудові фоторепортажі та відеосюжети.

Якщо ви хочете відвідати дивовижний заповідний острів Джарилгач, вам можуть допомогти у місцевому яхт-клубі «Скадовск-Марина». До послуг жителів і гостей міста Скадовськ підприємство підготувало 2 пасажирських теплохода — ОМ-103 і ОМ-104. Із початку травня до кінця вересня теплоходи курсують маршрутом Скадовськ — острів Джарилгач, також підприємство організовує вечірні морські прогулянки з розважальною програмою для дітей. Причал яхт-клубу знаходиться на центральному пляжі міста.

Спільно з Нацпарком підприємство організовує екскурсії територією острову Джарилгач по декількох маршрутах, починаючи від годинної екскурсії  екологічною стежко «Маяки Джарилгацькі», «Сафарі Джарилгач», і закінчуючи тривалішими маршрутами уздовж острова для більш підготовлених туристів.