До мережі найкращих пляжів світу міжнародної програми «Блакитний прапор» долучилися перші 3 пляжі Херсонщини на Арабатській Стрілці:

— «Чайка-1» у селі Генічеська Гірка,

— центральний пляж у селі Щасливцеве (КП «Макс – Інвест»),

— пляжний курорт «Арабатка» у с. Генічеська Гірка.

За рішенням незалежного міжнародного журі у 2020 році ці пляжі отримали сертифікати учасників кандидатської стадії програми, а у 2021 році вони здобудуть статус повноцінних учасників Програми та екологічний сертифікат відповідності критеріям програми «Блакитного прапора»  і будуть нанесені на карту на офіційному сайті програми Blue Flag.

Программа «Блакитний прапор» націлена на забезпечення сталого розвитку пляжів та яхтено-катерних стоянок за спеціальними критеріями, екологічного менеджменту, безпеки відпочинку, рекламно-іміджевої та туристичної привабливості територій.
Блакитний прапор – це екологічний сертифікат, який більше 30 років видається пляжам і яхтено-катерним стоянкам країн Європи, Африки, Карибських островів, Нової Зеландії, Канади та інших держав на підставі рішення незалежного міжнародного журі.

Програма була заснована у Франції в 1985 році, наразі головний офіс «Блакитного прапора»  знаходиться в Данії, у наші дні в програмі бере участь близько п`яти десятків країн світу (https://destinet.eu/market-place/green-travel-maps).

Для участі в Програмі необхідно бажання пляжів або марин і наявність національного координатора — громадської організації, яка є членом Міжнародної організації по освіті для навколишнього середовища.

Національним координатором програми в Україні виступає ГО «Екологічна ініціатива».
Щоб отримати «Блакитний прапор», пляж повинен задовольняти стандартам 32-х критеріїв, що стосуються екологічної освіти та інформації, якості води, екологічного менеджменту, безпеки і послуг.

В Україні 16 пляжів у чотирьох областях вже стали учасниками міжнародної програми «Блакитний прапор», отримавши екологічний сертифікат відповідності критеріям програми. Про це свідчить карта місць «Блакитного прапора», розміщена на офіційному сайті програми  Blue Flag.

Престижну відзнаку мають 8 пляжів м.Києва та Київської області: пляжі «Венеція», «Молодіжний», «Дитячий», «Olmeca Beach» та «Золотий» у Гідропарку, пляж «Веселка» на Микільській слобідці, пляж «Галера» у Галерній затоці та пляж «Пуща-Водиця».

В Одеській області сертифікати отримали 6 пляжів: пляжі «Zanzibar» та «SanDali» на Фонтанці, комплекси «Причал №1″ та «Caletón», Центральний міський пляж Чорноморська та пляж готеля «Ruta Family» у селищі Затока.

Крім того, «Блакитний прапор» мають готельний комплекс «Good Zone» поблизу Дніпра та Масандрівський пляж у м.Ялта.

Реалізація програми вважається показником сталого розвитку територій і призводить до підвищення іміджевої привабливості всього регіону в цілому.

До участі у міжнародній програмі «Блакитний прапор» запрошуються сільські, селищні та міські ради, об’єднані територіальні громади Херсонської області у співпраці з представниками комунальних підприємств та бізнесу.

З більш детальною інформацією можна ознайомитись у вкладеннях:

Етапи виконання програми блакитний прапор

Критерiї програми для пляжів

Критерii для марин

Необхiднi документи в процесі проходження програми

Чек-лист з пiдготовки до перевiрки

Контакти Блакитний прапор