На Херсонщині обговорили стан та перспективи туристичної індустрії

0
849

6 червня в Херсоні за підтримки ЄБРР у рамках ініціативи ЄС EU4Business відбулася конференція «Розвиток туристичних послуг». Презентація програм підтримки суб’єктів туристичного бізнесу ЄБРР, зокрема грантових програм та кредитування, пройшла вперше в Україні.

У зустрічі прийняли участь представники влади, туристичного бізнесу регіону, особи, зацікавлені у відкритті власної справи в сфері туризму. Конференція  була покликана виробити стратегічне бачення розвитку туристичної індустрії Херсонщини та розробити концептуальні дії для популяризації туристичних можливостей регіону з метою залучення туристів не тільки з України, а й з-за кордону.

Під-час вітального слова заступник голови облдержадміністрації Андрій Балонь наголосив, що Херсонщина має статус одного з найпривабливіших регіонів для відпочинку на території України. Андрій Богданович підкреслив, що надзвичайно важливим кроком у питанні розвитку Херсонщини як туристичної області стало створення Департаменту туризму та курортів та прийняття окремої Програми розвитку туризму та курортів на трирічний період.

Про стан та перспективи туристичної індустрії Херсонщини розповіла присутнім директор Департаменту туризму та курортів Херсонської ОДА Тетяна Волинець. Тетяна Григорівна заначила, що новостворений Департамент туризму та курортів – єдиний в Україні й Херсонщина цим пишається. Місія департаменту – зробити область привабливою для туристів цілий рік.

Перше півріччя ознаменувалося для Департаменту яскравими реалізованими проектами – участь у туристичній виставці UITT «Україна — подорожі та туризм», де  Херсонщина посіла перше місце серед інших областей країни завдяки креативним інсталяціям. Ще один здобуток — проведення незабутнього відкриття туристичного сезону 2019 в Асканії-Нова. Фестиваль «Турист-Fest» відвідали більше 7 тисяч гостей.

«Ми не женемося за цифрами», — наголосила Тетяна Григорівна. Однак, цифри досить красномовні. Так, у 2018 році суб’єктами туристичної діяльності сплачено до бюджетів усіх рівнів майже 32 млн. грн, що на 16% в порівнянні з 2017 роком. Сума надходжень туристичного збору до місцевих бюджетів склала 3,7 млн. грн, що перевищує минулорічні показники на 36%. За яскравими враженнями та неповторними емоціями в область приїжджає понад 3,5 млн. туристів та відпочиваючих, серед яких 21,5 тис. іноземних гостей.

Наголосимо, що серед проектів, уже впроваджених Департаментом, -післядипломна курсова підготовка за напрямом «Туристичний гід Херсонщини». На черзі – запуск інноваційних проектів «Школа туризму» та  «Херсон-тур». Іде активна робота з ознакування туристично-екскурсійних маршрутів, створення налагодженої мережі туристичних інформаційних центрів та сервісних зон. Далі – втілення в життя ідеї єдиного туристичного порталу Херсонщини.

«Усі ці проекти мають на меті створення цілісного конкурентоспроможного туристичного продукту для його просування і продажу на національному та міжнародному рівні. Вони реалізуються у відповідності до державної стратегії», — підкреслила Тетяна Волинець.

В програму конференції ввійшло обговорення актуальних туристичних продуктів, інструментів підвищення якості туристичних послуг та сучасних технологій в просуванні туристичного бізнесу. Також говорили про існуючі можливості підтримки туристичної галузі з боку ЄБРР. Фіналом заходу стала панельна дискусія на тему «Розвиток успішного туристичного бізнесу: туристичні можливості».

Наприкінці конференції директор Департаменту туризму та курортів Тетяна Волинець подякувала представникам ЄБРР за те, що вибрали Херсонщину пілотним майданчиком для підтримки проектів та інвестицій у сфері розвитку туристичних послуг.