На хвилі оптимізму: чим Херсонщина туристична готова дивувати гостей у 2020 році

0
507

Сталося так, що сьогодні Україна постала перед серйозною загрозою, здоров’я та навіть життя мільйонів громадян опинилося в небезпеці через коронавірусну інфекцію COVID-2019. Керівництво держави вдалося до рішучих кроків для запобігання можливої епідемії: закрито кордони для іноземців, призупинено авіасполучення, обмежено сполучення між областями та містами, лімітовано пасажироперевезення у громадському транспорті, більшість працюючого населення виконує свою роботу у віддаленому доступі, закрито всі заклади розваг і торгівлі, за виключенням аптек та продуктових магазинів, заборонено масові зібрання, людям рекомендується залишатися вдома на самоізоляції. Введення життєвонеобхідних обмежень змінило звичний ритм життя українців та внесло корективи у їхні плани. Туристична індустрія країни поставлена на «стоп» й роботи прогнози стосовно відновлення активного життя українців, у тому числі й туристичного, важко. Але ми щиро віримо, що після найсильнішого дощу завжди виходить сонце й після найтемнішої ночі наступає яскравий світанок, Україна зможе вистояти перед невидимим ворогом і життя у ній завирує з новою силою. Тож поки працівники туристичної галузі зайняті розробкою нових туристичних маршрутів, цікавих кейсів та накопичення ідей для розвитку сфери туризму та гостинності, а любителі туризму тільки мріють про нові подорожі та марять цікавими мандрівками, що чекають на них попереду, давайте згадаємо, чим Херсонщина може здивувати спраглого до вражень туриста.

Херсонщина – унікальний край, де під теплим південним сонцем поєдналися дивовижна природа, багата історія та культура. Херсонщина – єдина з областей України, яка має вихід одразу до двох теплих морів – Чорного і Азовського. Саме на Херсонщині розташовані найдовша піщана коса в світі – Арабатська Стрілка, найбільший в Європі безлюдний острів – Джарилгач, один з найбільших піщаних масивів континенту – Олешківські піски, найбільше водосховище за обсягом запасів прісної води – Каховське та найбільший на планеті рукотворний ліс площею 100 тис. га.

Арабатська стрілка

НПП « Джарилгацький»

НПП «Олешківські піски»

На Каховському водосховищі відкриваються неймовірні види

Херсонщина – це 2 всесвітньо відомих біосферних заповідника та 5 національних природних парків, це понад 450 км морської берегової лінії, 200 км піщаних пляжів морського узбережжя та більше 5 тисяч об’єктів історико-культурної спадщини.

Біосферний заповідник «Асканія-Нова»

Чорноморський біосферний заповідник

НПП «Азово-Сиваський»

НПП «Нижньодніпровський»

НПП «Кам`янська Січ»

На сьогоднішній день Херсонщина може запропонувати відпочинок для туристів з найрізноманітнішими інтересами. Окрім традиційного пляжного дозвілля, туристична область пропонує варіанти для сімейного дитячого, молодіжного, активного, спортивного, сільського, зеленого, історико-культурного та еногастротуризму. Тут можна не просто засмагати на пляжі чи плавати у морі, а й піти у похід справжньою українською Сахарою, відчути себе Робінзоном Крузо на безлюдному острові, поплавати у справжньому рожевому озері, відправитися на прогулянку на байдарках херсонською Амазонією, послухати шепіт сосен у вічнозеленому рукотворному лісі, зайнятися віндсерфінгом, кайтингом та навіть вітрильним спортом. До речі, у місті Нова Каховка працюють два яхт-клуби європейського класу, а водні прогулянки доступні у кожному приморському містечку.

Олешківський ліс – найбільший рукотворний ліс Європи

Лемурійське озеро називають херсонським Мертвим морем

Прогулянка на яхті — це завжди вражаюче

Приємно здивує Херсонщина й справжніх ласунок, саме тут можна спробувати такі незвичайні продукти як солодкий та вітамінізований кавуновий бекмез, вишуканий мед-суфле, скуштувати трав’яний чай, зібраний у херсонських степах.

А минулого року на Херсонщині було реалізовано унікальний гастрономічний проект «Херсон. Вінтажна кухня». Довгий час краєзнавці, українські та французькі кулінари працювали над розгадкою генетичного коду традиційної кухні півдня України. Серію страв за вдосконаленими рецептами кінця ХІХ, початку ХХ століття можна скуштувати, здійснивши гастротурне по низці херсонських ресторанів.

Прихильників якісного вина стовідсотково порадує багатогранність смаку вишуканих напоїв від виноробного господарства Князя П.М. Трубецького, дому марочних коньяків «Таврія», сімейної виноробні «Курінь» та ряду інших. Не дарма Херсонщина вважається краєм виноробів.

Виноробня князя Петра Трубецького – єдине автентичне шато України

Тож бережіть себе, вірте у найкраще, налаштовуйтесь на позитив і готуйся до нових захоплюючих подорожей. Адже нові враження та яскраві емоції – це найкращі ліки для покращення емоційного стану та здоров’я вцілому. Херсонщина туристична чекає саме на вас!

Фотознімки із архівів Управління туризму та курортів ХОДА та відкритих джерел