На Херсонщині влада та бізнес об`єдналися для спільного розвитку туризму

0
445

Відбулося підписання Меморандуму про співпрацю та партнерство між Херсонською обласною державною адміністрацією, громадською спілкою  «Національна туристична організація України» та регіональною туристичною організацією «Туризм Херсона». Головною метою підписання документу стало об`єднання заради розвитку туризму Херсонщини у форматі налагодження діалогу та співпраці між органами влади та туристичним бізнесом, активізації самоорганізації громадян, створенні ефективних форм співробітництва для створення нових унікальних туристичних маршрутів.

Підписанти впевнені, що створення нових підходів у туристичній діяльності сприятиме підвищенню туристичної привабливості та конкурентоспроможності області, збереженню історичної та культурної спадщини краю, розширенню ринку зайнятості, підтримці малого та середнього бізнесу. Предметом Меморандуму є співпраця сторін у межах визначеної законом компетенції з метою створення сприятливих організаційних та економічних умов для розвитку туристичного потенціалу Херсона й області, раціонального використання туристичних ресурсів, підвищення конкурентоспроможності регіону на міжнародному туристичному ринку, в тому числі через підтримку пріоритетних напрямів туристичної діяльності, залучення інвестицій у розбудову туристичної інфраструктури та індустрії гостинності, розширення міжнародного співробітництва.

«Херсонщина як область туристична поки що для багатьох українців та іноземців є терра інкогніта. Мало хто знає про наші красоти, які треба розвивати за допомогою туризму. Раніше не говорили про туризм як драйвер, однак зараз визнано, що він має важливий вплив на розвиток економіки», — зазначив голова облдержадміністрації Юрій Гусєв. Очільник області підкреслив, що посаді ОДА дотримується ідеї з трьох компонентів: щоб люди щасливо жили, успішно інвестували та гарно подорожували.

Так, за підсумками минулого року, Херсонську область відвідало близько чотирьох мільйонів туристів, що майже на чверть більше минулорічних показників. Голова облдержадміністрації вважає такі показники дійсно обнадійливими й має сподівання щодо їх збільшення наступного року, у тому числі за рахунок активної промоції регіону. Крім того, наразі ведеться робота над низкою важливих проектів у сфері туризму та культури, таких як відкриття туристично-інформаційного центру в Херсоні, долучення до програми «Дороги вина та смаку», створення музею сучасного мистецтва та музею мисткині Поліни Райко. Однак, для розвитку туризму необхідна спільна плідна роботи держави та бізнесу для розбудови інфраструктури, будівництва сучасних автошляхів, готелів, розвитку аеропорту.

За словами Президента національної туристичної організації Івана Ліптуги, практика підписання подібних угод з регіонами з метою розвитку туризму набрала системного характеру. Оскільки туризм в Україні знаходиться на етапі розвитку, підходити до цього питання необхідно системно та комплексно, адже в світі «змагаються» за туризм майже всі країни та всі міста.

«За останні декілька років багато зроблено регіональними туристичними організаціями. Важливо збиратись спільнотою, щоб звіряти годинники й розуміти, куди рухаємось», – підкреслив Іван Ліптуга й наголосив, що Національна туристична організація буде рада подальшій співпраці.

Президент регіональної туристичної організації «Туризм Херсона» Павло Білецький зазначив, що регіональна туристична організація однією з перших в Україні долучилася реалізації заходів Стратегії розвитку туризму та курортів, прийнятої Урядом. На думку Павла Білецького, об`єднання зусиль обласної влади та громадськості в питаннях розвитку туризму буде більш ніж результативним.

Співпраця в рамках Меморандуму покликана забезпечити безпеку туристів, формування системного та комплексного підходу до розвитку сталого туризму в Херсоні та області, створення сприятливих умов для залучення інвестицій у розбудову туристичної інфраструктури, сприяння впровадженню в широку практику міжнародних стандартів та європейських норм діяльності суб’єктів туристичної. Окрім того, учасники Меморандуму визнають необхідність робити акцент на маркетинговому просуванні туристичного продукту Херсона та області на українському та міжнародному туристичних ринках, проведенні спільних заходів, спрямованих на розвиток туристично- курортної галузі.

Управління туризму та курортів Херсонської ОДА безпосередньо долучилося до попередньої підготовки та підписання Меморандуму.

«Від кожного з нас залежить, яким буде туризм», — впевнений очільник структурного підрозділу Микола Шаповал, якого представили на зустрічі туристичного активу з нагоди підписання Меморандуму. Новостворене Управління продовжує активну роботу з реалізації туристичного та курортно-рекреаційного потенціалу області й завжди відкрите для нових ідей, плідних обговорень та продуктивної співпраці. Все буде туризм!