На Херсонщині відбулося засідання обласної координаційної ради з питань розвитку курортно-рекреаційного комплексу та туризму

0
93

Сьогодні, 16 жовтня, у Херсонській обласній державній адміністрації під головуванням заступника очільника області Андрія Богдановича відбулося засідання обласної координаційної ради з питань розвитку курортно-рекреаційного комплексу та туризму. Участь у засіданні особисто та у форматі онлайн-конференції взяли представники органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, обласних служб, управлінь та бізнесу. Головне питання, що було винесене на обговорення, – підбиття підсумків літнього туристичного сезону 2020.

Начальник управління туризму та курортів Херсонської обласної державної адміністрації Микола Шаповал підкреслив, що літній курортно-туристичний сезон, незважаючи на карантинні обмеження у 2020 році, в цілому пройшов досить вдало.

Так, за аналітичними даними мобільного оператора Київстар, за 8 місяців (січень-серпень) Херсонщину відвідало близько 3 млн туристів (2,9 млн. внутрішніх туристів, та 47877 тис. іноземних гостей ( — 9,5%,).

За січень-вересень (за 9 місяців) 2020 року суб’єктами туристичної діяльності (заклади розміщення та туристичні агентства) сплачено до бюджетів усіх рівнів 27 770,5 тис. грн, що на -10,3% менше в порівнянні з 2019 роком (2019 – 30 962,3 тис. грн).

Сума надходжень туристичного збору до місцевих бюджетів склала                       3 340,9 тис. грн, що на -45,3% менше показника 2019 року (січень-вересень 2019 року – 6 105,2 тис. грн, за рік 8 403,6 тис. грн).

Крім того, учасники заходу обговорили роботу закладів відпочинку та оздоровлення під час літнього туристичного сезону 2020 й актуальні потреби забезпечення безпеки курортних зон.  Увага обласних служб та управлінь акцентується на питаннях, які потребують системного вирішення на місцях: належна організація роботи комунальних служб упродовж сезону; облаштування курортних зон для людей з особливими потребами; дотриманням правил безпеки на водних та створення комунальних аварійно-рятувальнихі пунктів; створення місцеві підрозділи пожежної охорони; стягнення туристичного збору.

Окрему увагу учасники обговорення приділили визначенню перспективних пріоритетних завдань та заходів розвитку внутрішнього й іноземного туризму на 2021 рік.

Так, основними векторами на 2021 рік залишаються: сучасної туристичної інфраструктури та логістики; підвищення рівня підготовки фахівців індустрії гостинності та якість послуг; впровадження міжнародних стандартів в сфері туризму; формування кейсів якісних  турпродуктів Херсонщини (туристичні магніти) для внутрішніх та іноземних туристів, їх якісне  просування на національному та міжнародному ринку в умовах діджиталізації; збереження та раціональне використання природних лікувальних ресурсів.

З детальними матеріалами щодо результатів зібрання можна буде ознайомитися після формування протоколу засідання координаційної ради.