Міжнародний аеропорт «Херсон» – у десятці лідерів серед українських летовищ

0
130

Державне підприємство обслуговування повітряного руху України оприлюднило перелік десяти вітчизняних аеропортів, які здійснили найбільшу кількість злетів і посадок протягом 2020 року. До десятки лідерів потрапив і Міжнародний аеропорт «Херсон».

Найбільшу кількість злетів і посадок у 2020 році було здійснено на летовищах:

  • Міжнародний аеропорт «Бориспіль» – 47 524 польоти:
  • Міжнародний аеропорт «Київ» імені Ігоря Сікорського (Жуляни) – 12 805 польотів;
  • Міжнародний аеропорт «Львів» імені Данила Галицького – 9 850 польотів;
  • Міжнародний аеропорт «Одеса» – 9 282 польоти;
  • Міжнародний аеропорт «Харків» – 7 576 польотів;
  • Міжнародний аеропорт «Дніпропетровськ» – 4 174 польоти;
  • Міжнародний аеропорт «Полтава» – 4 119 польотів;
  • Міжнародний аеропорт «Запоріжжя» – 4 087 польотів;
  • Міжнародний аеропорт «Херсон» – 1 082 польоти;
  • Міжнародний аеропорт «Івано-Франківськ» – 808 польотів.

Нагадаємо, що з метою запобігання епідемії 12 березня Кабінетом Міністрів України у зв’язку з загрозою поширення коронавірусної інфекції COVID-19 було введено карантинні обмеження.  Тривалий час були закриті кордони для іноземних громадян, авіа, залізничне та автобусне сполучення між містами та областями України.

Перший після пом’якшення карантинних обмежень літак рейсу «Київ-Херсон» прибув на Херсонщину 19 червня. Борт доставив до Херсонської області амбасадорів резидентської ініціативи «Мандруй Україною». У рамках ініціативи Херсонською обласною державною адміністрацією спільно з компанією «Міжнародні авіалінії України» за підтримки Державного агентства розвитку туризму України організовано прес-тріп «#ХерсонщинаНеймовірна» для представників провідних українських ЗМІ. Після у засобах масової інформації вийшло понад 15 сюжетів та 30 тематичних публікацій про туристичний та курортно-рекреаційний потенціал Херсонської області. А промоційний відеоролик «Мандруй Україною. Херсонщина» за участі зіркового кухаря Євгена Клопотенка та відомої гімнастки Ганни Різатдінової транслювався в ефірах популярних українських телеканалів.

Довідково. Міжнародний аеропорт «Херсон» у 2019 році сполучав Херсонську область з Києвом, Стамбулом, Львів, Краковом, Шарм-ель-Шейхом, Катовіце, Анталією, Даламаном, Хургада, Бургасом та співпрацював з такими авіакомпаніями, як МАУ, Turkish Airlines, Ryanair, SkyUp, Роза Вітрів. У 2020 році з урахуванням карантинних обмежень аеропорт сполучав Херсон з Києвом та Стамбулом, влітку – зі Львовом. Летовище має змогу обслуговувати внутрішні та міжнародні рейси з пропускною здатністю до 400 пасажирів на годину (одночасно на виліт та приліт), володіє всією необхідною спецтехнікою для обслуговування повітряних суден. Злітно-посадкова смуга довжиною 2500 м і шириною 42 м дозволяє приймати сучасні середньомагістральні літаки.