Місто тисячі джерел: чим запам’яталася Нова Каховка українським кіномитцям

0
388

Українські кіновиробники минулими вихідними відвідали Херсонську область, щоб ознайомитися з мальовничими локаціями, які в майбутньому можуть стати місцем для проведення зйомок фільмів та телепередач. Побували учасники заходу й у мальовничому місті Нова Каховка.

Нова Каховка – місто тисячі джерел, одне з найяскравіших зелених міст України біля Дніпра. Населений пункт з’явився на місці села Ключове,  котре дістало свою назву завдяки кришталево чистим джерелам, що дзвенять вздовж розкішного новокаховського парку. Виникнення міста пов’язане з  запуском Каховської гідроелектростанції.  Це одне з небагатьох міст в Україні, яке зводилося за окремим проєктом, і було повністю сплановане ще до початку будівництва. Гостей завжди  дивують архітектурні ансамблі паркової зони та «старої» частини міста. Унікальною родзинкою Нової Каховки є так звані «Кам’яні вишиванки».  Кам’яні панно, розроблені завдяки відомому Григорію Довженко створили унікальний образ міста.

Під час водної прогулянки в акваторії Нової Каховки учасники заходу вивчали природне багатство Національного природного парку «Нижньодніпровський». На схилах лівого берега Дніпра вздовж міста налічується більше 1200 малих та великих джерел із ідеально чистою питною водою, частина з них облаштована для купання. З води відкривається чудовий вид на ще один цікавий водний об’єкт – таврійські водоспади. Різнобарвна стежка з грайливих та співочих, як дзвіночки, водоспадів, створює неймовірний настрій.

Нагадаємо, продюсери та режисери відомих українських компаній «Національна кінематика України»,«Star Media», Студія «Квартал 95», «Mainstream продакшн», «Film.UA Group» відправилися у дводенну подорож Херсонщиною, щоб на власні очі побачити дивовижні місця, які варто показати українському та іноземному глядачу. Візит кіновиробників було організовано Херсонською обласною державною адміністрацією у кооперації з Державним агентством України з питань кіно.