Масштабні туристичні проєкти Херсонщини презентовано під час Всеукраїнського форуму «Україна 30. Інфраструктура»

0
112

Під час спеціальної сесії «Подорожуючи Півднем: презентація південних туристичних локацій», яка відбулася у рамках Всеукраїнського форуму «Україна 30. Інфраструктура», т.в.о. голови облдержадміністрації Сергій Козир розповів про перспективи розбудови туристичної інфраструктури області.

«Зараз туристичний сезон у нас триває з травня по вересень, але за рахунок розвитку туристичної інфраструктури ми плануємо зробити його цілорічним», — зазначив очільник Херсонщини.

Зокрема, т.в.о. голови облдержадміністрації акцентував увагу на масштабному проєкті «La Perla Azzurra». Його головна мета — організація високоякісного комплексу туристичних та розважальних послуг цілорічного функціонування, у тому числі з доступом до сфери грального бізнесу, з відповідною інфраструктурою, зручною та доступною локацією та повним спектром курортних послуг.

Тобто, проєкт передбачає будівництво сучасних готельних комплексів, апартаментів, котеджів, торговельно-розважальних центрів, аквапарків, дельфінаріїв, яхт-клубів уздовж узбережжя Чорного моря на площі майже 600 га. А головне, він розрахований на цілорічне функціонування з наданням бальнеологічних та лікувальних послуг.

«Цей проєкт увійшов до переліку ста пріоритетних інвестиційних проєктів, затверджених нещодавно Кабінетом Міністрів України. Зручна та доступна локація, а також широкий спектр туристично-курортних послуг дозволить приймати відпочивальників цілорічно», — наголосив Сергій Козир.

Наразі, уже розроблено містобудівну документацію. Отримано необхідні висновки з оцінки впливу на довкілля, експертний висновок з розгляду проєктної документації, дозвіл на виконання будівельних робіт в частині намиву території та підготовлено матеріали інженерно-геологічних вишукувань. Під забудову інвесторам пропонують 17 земельних ділянок.

Реалізація проєкту «La Perla Azzurra» відкриває нові можливості для Херсонщини та України в цілому. Адже значною мірою вплине на туристичну та інвестиційну привабливість, збільшить надходження податків до бюджетів усіх рівнів та покращить туристичний потік.

Не менш масштабним є й Національний проєкт Міжнародного бальнеологічного курорту «Еко-Містечко» на Арабатській Стрілці. Він передбачає відкриття багатофункціонального реабілітаційного центру «InterMedicalEcoCity» для реабілітації пацієнтів із захворюваннями нервової системи, опорно-рухового апарату та іншими хронічними неврологічними патологіями.

Ініціатором проєкту стало ТОВ «Міжнародна клініка відновного лікування» на чолі з генеральним директором Володимиром Козявкіним. Представництва клініки розташовані в ОАЕ, Омані та інших країнах Перської затоки, а метод Козявкіна (система інтенсивної нейрофізіологічної реабілітації) є високоефективною технологією лікування дитячого церебрального паралічу ДЦП, остеохондрозу, наслідків травм і органічного ураження нервової системи.

«Наразі будівельна готовність першої черги проєкту становить понад 80 %, але для його завершення необхідно ще понад 11 мільйонів доларів. Включення проєкту зі спорудження міжнародного реабілітаційного містечка до програми «Велике будівництво» допоможе вирішити проблему. Це дасть змогу використовувати різні джерела фінансування для його реалізації, а також залучити інвестиції держави в ключові інфраструктурні проєкти в регіоні», — зазначив Сергій Козир.

Загалом, реабілітаційний комплекс зможе приймати на лікування, реабілітацію та оздоровлення до 500 пацієнтів щодня та дозволить створити понад 1000 робочих місць. Тож, це справді дуже важливий стратегічний проєкт, який ми просто зобов’язані реалізувати.

За словами очільника області, обидва проєкти є такими, які потребують значних об’ємів фінансування, тому вкрай необхідно налагодити ефективну співпрацю на усіх рівнях влади.

На своїй готовності до всебічної співпраці наголосив під час свого виступу й народний депутат України Володимир Іванов, який у Верховній Раді представляє інтереси регіону. Він також зазначив, що розбудова транспортної та туристичної інфраструктури є важливою складовою розвитку Херсонщини.

Джерело: Херсонська обласна державна адміністрація