«Кримський титан». Загрози для Херсонщини немає

0
589

Останнім часом у засобах масової інформації з’явився ряд публікацій стосовно можливої екологічної загрози через роботу заводу «Кримський титан». Так, мережею ширяться матеріали подібного змісту: підвищення рівня кислотності у кислотонакопичувачі заводу спричинило збільшення кількості небезпечних речовин у атмосфері, що несе загрозу для мешканців сусідніх із Кримом районів. Однак, спеціалісти запевняють, що ніякої загрози здоров’ю місцевих жителів та гостей області немає.

Так, наразі підрозділи Херсонського прикордонного загону Азово-Чорноморского регіонального управління Державної прикордонної служби України цілодобово здійснюють моніторинг на КПВВ поблизу заводу. Показники вмісту шкідливих речовин у повітрі на контрольних пунктах здійснюються приладом «ChemPro-100i».

Звертаємо увагу, що Департаментом екології та природних ресурсів ХОДА спільно з Державною екологічною інспекцією, Головним управлінням Держпродспоживслужби в Херсонській області, ДУ «Херсонський ОЛЦ МОЗ України» були проведені лабораторні дослідження забруднення ґрунту, атмосферного повітря та поверхневих вод на території  населених пунктів у десятикілометровій зоні спостереження заводу «Кримський Титан». Спеціалісти не виявили перевищення допустимих показників, що можуть вплинути на здоров’я людини.

Слід зазначити, що у  період з 10 по 30 травня в Каланчакському та Чаплинському районах Херсонщини працювала хіміко-радіометрична лабораторія Міжрегіонального центру швидкого реагування ДСНС України. У ході лабораторних досліджень перевищення допустимої концентрації забруднюючих речовин не виявлено. Також на території вищезазначених районів працювала пересувна лабораторія науково-дослідної установи «Український науково-дослідний інститут екологічних проблем» Міністерства екології та природних ресурсів. Результат дослідження: перевищення допустимих показників не виявлено.

Головний лікар Херсонського обласного центру громадського здоров’я, доктор медичних наук Юрій Ромаскевич розповів, що в період з 24 по 29 червня на території районів, що знаходяться в безпосередній близькості до вищезазначеного заводу, вели роботу спеціалісти з США. Зарубіжні фахівці й співробітники українських лабораторних центрів провели ґрунтовне дослідження, результати якого надійдуть найближчим часом.

Джерело: Департамент з питань внутрішньої та інформаційної політики ХОДА