Історія та легенди: «Херсон-Тур» відкриває таємниці приморських Хорлів

0
691

У сонячних Хорлах продовжує роботу проект «Херсон-Тур», покликаний налагодити якісне екскурсійне обслуговування туристів на узбережжях морів. Представники проекту пропонують курортникам на деякий час відволіктися від пляжного відпочинку та відвідати найпривабливіші туристичні об‎’єкти області. Жвавий інтерес відпочивальників викликали екскурсії самим населеним пунктом, котрий має надзвичайно цікаву історію. Туристи, спраглі до нової інформації та вражень, обирають один із двох варіантів пізнавальної прогулянки. Про перший ми розповідали вчора, другий варіант — не менш колоритний.

Ця мандрівка Хорлами також розпочинається у приміщенні міської бібліотеки. Тут екскурсовод проводять для туристів коротке знайомство з історію колишнього портового селища. Населений пункт було засновано в 1897 році баронесою Софією Фальц-Фейн. Софія Богданівна заклала парк у цій місцині, розпочала будівництво морських воріт, контори з готелем для моряків, метеостанції, пошти, телеграфу. Поступово порт став одним із найконкурентніших у регіоні.

Від бібліотеки екскурсія  відправляється до будинку місцевого художника В‎’ячеслаав Захарченко. Роботи митця вражають яскравими барвами, цікавими сюжетами та композиційною рівновагою. У свої 82 років В‎’ячеслав Карпович має мрію —  продати картини та відкрити художню школу, в якій образотворче мистецтво могли б опановувати діти з малозабезпечених родин. Митець вірить, що ця шляхетна ідея буде реалізована.

Далі група вирушає до будівлі колишньої контори, де працювала Софія Богданівна. Зі спорудою, що зберіглася до наших днів, пов‎‎’язана трагічна історія загибелі баронеси Фальц-Фейн.

Після туристи мають змогу побувати у відновленому сквері. Старі ворота на вході вінчає кована рибина на велосипеді – це товарний знак, яким Софія Фальц-Фейн позначала власне устричне виробництво.

У сквері розташовано декілька скульптурних зображень. Гіпсовий бюст Софії Фальц-Фейн було встановлено в цьому році.

Скульптура ж купальниці, оповита місцевими легендами, стоїть тут більше століття. Колись давно на території скверу була розміщена ціла плеяда бронзових статуй, однак їх вивезли за часів німецько-фашистської окупації.

Пам‎’ятник-горельєф Софії Богданівні був встановлений на території скверу її онуком Едуардом Фальц-Фейном у 1993 році.

Далі група вирушає до красивої кованої каплиці, зведеної не так давно завдяки хорлівським меценатам. Ділянку для зведення каплиці вибрали невипадково – саме у цьому місці б‎’є з-під землі унікальне джерело з насиченою сріблом водою.

Тут гід веде свою розповідь про колишні потужності порту, судноремонтні доки та устричну ферму, що розташовувалася неподалік.

Фінальний акорд  — прогулянка старим парком, створеним Софією Богданівною. Смачно зелений парк зовсім не звичайний, адже його було закладено за прикладом легендарного асканійського дендропарку. Сторічні дуби створюють величну атмосферу, на території також є джерело з криштально чистою водою.

Екскурсії приморськими Хорлами, що відкривають таємниці селища, його легенди та історію, прийшлися до смаку десяткам людей. Відпочиваєте в Хорлах? Не відмовляйте собі в задоволенні дізнатися більше про цей чудовий куточок України!

«Херсон-Тур» – проект Департаменту туризму та курортів ХОДА з налагодження якісного екскурсійного обслуговування туристів на узбережжях морів за прикладом успішних практик лідерів галузі ближнього та дальнього зарубіжжя. Протягом декількох місяців учні «школи гідів» проходили підготовку для подальшої роботи з відпочиваючими на території області. Мета проекту – запропонувати курортникам поряд із традиційним відпочинком на березі моря відвідати найцікавіші туристичні місця регіону. «Пакети» екскурсій, що охоплюють одразу декілька яскравих локацій, розраховані на різні вікові категорії та вподобання.