Херсонщина й еногастротуризм: триває робота над створенням карти «Дорога вина та смаку»

0
738

«Дорога вина та смаку» У обласному центрі відбувся семінар-практикум «Херсонська дорога вина та смаку». Проект реалізується по всій Україні в рамках ініціативи Європейського Союзу «Підтримка розвитку системи географічних зазначень в Україні». Професійні та натхненні виробники сирів, м`ясної продукції та вина, спеціалісти туристичної галузі Херсонщини зібралися під одним дахом, щоб розробити максимально привабливі та «смачні» маршрути для потенційних еногастротуристів.

Учасників заходу привітав голова Херсонської ОДА Юрій Гусєв: «Я сподіваюсь, що сьогоднішня зустріч і обговорення приведуть до формування спільного плану заходів на наступний рік, які дозволять нам залучити більше туристів на Херсонщину з інших регіонів України і не тільки».

Проект презентувала «Підтримка розвитку системи географічних значень в Україні» презентувала Валерія Бондаренко. В рамках зустрічі присутні презентували нові туристичні та гастрономічні пропозиції, а також створили карту «Херсонська дорога вина та смаку».

Еногастрономічного туризм — це нова філософія подорожей з метою пошуку незвіданих смаків та автентичних кулінарних традицій. І в цьому контексті саме характерні страви та вина регіону виступають «посередником» між туристичном та історико-культурною спадщиною регіону.

Реалізація ініціативи «Підтримка розвитку системи географічних зазначень в Україні» допомагає Україні створити дієву систему географічних зазначень у відповідності до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Проект «Дороги вина і смаку» може стати каталізатором в просуванні привабливих українських регіонів енотуризму і гастротуризму, аналогічно до знаменитих Бордо, Тоскани або ж Провансу. Крім того, проект сприятиме збільшенню туристичних потоків з европейских країн й збереженню гастрономічних та інших традицій Півдня України.

Зазначимо, що в Одессі вже створено перший пілотний маршрут «Дорога Вина та Смаку української Бессарабії», який розробили в Одеській області. У 2020 році планується створення ще 2 маршрутів на Херсонщині та в Карпатах.