Херсонщина фестивальна. Цікаві події для активного туриста

0
649

Херсонщина – це місце, де туристу ніколи не буде сумно, адже крім чудових локацій та безлічі варіантів відпочинку, область може похвалитися яскравим мистецьким життям. На Херсонщині проходять десятки туристичних подій, серед яких і міжнародні фестивалі, присвячені сферам театру, кіно, музики, хореографії та народної творчості. Сьогодні ми поговоримо про деякі з них.

«Мельпомена Таврії»

Міжнародний театральний фестиваль «Мельпомена Таврії» щороку збирає на Херсонщині професіоналів театральної справи нашої країни, ближнього та дальнього зарубіжжя, поціновувачів театрального мистецтва.

Фестиваль був заснований у далекому 1999 році як I Всеукраїнський фестиваль музичних прем’єр, однак з часом став наймасштабнішою театральною подією півдня України.

У рамках «Мельпомени Таврії» відбувається конкурсний перегляд театральних прем’єр, переможці у визначених категоріях на кшталт «кращий актор»,  «краща сценографія», «краще музичне та режисерське вирішення» отримують почесні дипломи. Фестиваль супроводжується цілою низкою цікавих та ефектних подій: карнавальна хода вулицями міста, театральний капусник та великий гала-концерт.

Анонсовано на травень 2021 року

Посилання: http://melpomena.ks.ua/

 

«Купальські зорі»

Всеукраїнський благодійний фестиваль народної творчості «Купальскі зорі» проходить щороку в привітній Голій Пристані. Фестиваль покликаний популяризувати народну творчість, відроджувати традиційні  українські обряди та народні промисли.

До участі в «Купальських зорях» запрошують самодільних художників та майстрів, що працюють у традиційному українському стилі, фольклорні, театральні та хореографічні колективи, у роботах яких присутня обрядова тематика свята Івана Купала. У рамках фестивалю відбуваються карнавальна хода з театралізованим дійством, розважальна програма, тематичні виставки, майстер-класи, козацькі змагання, конкурс талантів з нагородженням переможців та гала-концерт, під час якого виступають українські зірки.

Анонсовано на 4-5 липня 2020 року

Посилання: http://golapristan-mrada.gov.ua/kup_zori.htm

 

«Чорноморські ігри»

Всеукраїнський благодійний дитячий фестиваль «Чорноморські ігри» — це справжня легенда, що подарувала українській естраді десятки зірок. Фестиваль проходить на березі Чорного моря в дитячому курорті державного значення – Скадовську – і щороку збирає тисячі глядачів. 

«Чорноморські ігри» – це реальна можливість для десятків талановитих дітей і підлітків, що займаються вокалом та танцями, проявити себе, стати відомими на всю Україну. Визначає найкращих поважне журі, до складу якого входять відомі музичні експерти та представники медіа. Головна подія фестивалю – вокальний конкурс. Минулого року заявки на участь у ньому подали більш ніж шість сотень юних співаків. У рамках фестивалю традиційно проходять розважальні програми для дітей, флешмоби, зустрічі з кумирами та дискусійні клуби. А вечірні концерти за участі відомих співаків збирають на центральному пляжі міста тисячі глядачів.

Анонсовано на липень 2021 року.

Посилання: http://www.tavriagames.com/chornomorski-igri.html

 

«Український кавун – солодке диво»

Щоліта мальовнича Гола Пристань приймає Всеукраїнський фестиваль «Український кавун — солодке диво», який проходить за підтримки інституту південного овочівництва та баштанництва Української академії аграрних наук. Недарма в народі саме це місто називають кавуновою столицею. Барвиста скибочка солодкої ягоди в половину людського зросту навіть прикрашає місцеву набережну. Кожного року у фестивальний день смачний солодкий запах розлітається всім містом, а голопристанці та гості спішать до річки Конки, аби гарно провести час і обрати «призера» конкурсу на найбільший кавун.

У рамках фестивалю проходять виставки-ярмарки, дегустації, продаж у великому асортименті баштанних культур та іншої сільськогосподарської продукції, концертно-розважальна програма, ігри, конкурси та майстер-класи. Минулого року фестиваль потрапив під приціл знімальної групи нового тревел-проекту «Le маршрутка» за участі Лесі Нікітюк.

Анонсовано на 8 серпня 2020 року.

Посилання: http://golapristan-mrada.gov.ua/festival-kavun.htm

 

«Кінокімерія»

Міжнародний фестиваль аматорського кіно «Кінокімерія» – подія, яка щороку збирає на Херсонщині любителів кінематографічного мистецтва. Захід проходить у найбільшому кіноконцертному залі Херсонщини – «Ювілейному».

Визначає найкращих серед представлених фільмів українських та закордонних митців високоповажне журі на чолі з народними артистами України, переможці ж отримують символічну статуетку кіммерійської богині. Фестиваль сприяє відродженню аматорського кіно в Україні та налагодженню міжнародних зв’язків для представників сфери.

Анонсовано на вересень 2020 року.

Посилання: http://www.kinoamator.org.ua/uk/

Ознайомитись з календарем туристичних подій Херсонщини на 2020 рік можна за посиланням. Дати проведення заходів можуть змініюватися у зв`язку з карантинними обмеженнями через загрозу поширення коронавірусної інфекції COVID 2019.