На Херсонщині пройшов ХІІІ Фестиваль туристичної журналістики України. Для нашого регіону це вже традиція, адже Херсонська земля вже всьоме зустрічає гостей з усієї України.
Фестиваль туристичної журналістики України є традиційним щорічним заходом, що зазвичай проводиться в одному з туристичних центрів чи курортів України.
Мета цьогорічного фестивалю – побачити на власні очі та ознайомитись з новими можливостями відпочинку на Херсонщині, сприяти представникам засобів масової інформації у висвітленні інформації про можливості внутрішнього туризму та оздоровлення.
Програма включала в себе відвідування найпривабливіших туристичних об’єктів Херсонської області, про які далі більш детально.

Цього року знайомство туристичним потенціалом Херсонщини учасники фестивалю розпочали з неповторних Дніпровських плавнів, а точніше прогулянкою на байдарках з Клубом активного відпочинку «Green Terra». Це просто неперевершене відчуття бути на відстані витягнутої руки до дикої природи, слухати спів місцевих птахів та спостерігати, як у воді плавають риби. У плавнях Дніпра мешкає понад 60 видів риб. Зустрічаються тут дикі качки, чаплі баклани, лиски. Прогулюючись по Дніпровським просторам можна зустріти також і інші групи туристів на байдарках, човнах, катерах та яхтах.

Зовсім інший Херсон показав для всіх керівник Клубу активного відпочинку «Green Terra» Антон Лисенко. Херсон має свою неповторну історію. Це місто, яке було побудовано за кращими європейськими традиціями і правилами архітектури. Свою участь у його створені брали дуже багато поважних людей з Франції, Німеччини, Польщі та з інших європейських країн. Тому Херсон в час створення вважався сучасним європейським містом.

Якщо ви були на Херсонщині і не скуштували справжнього вина з херсонського теруару то ви багато чого втратили. Херсонська область – це край виноробів. Тут є чотири виноробних підприємства, які відомі своїм вином на всю Україну. Цього року у рамках Фестивалю учасники змогли насолодитися автентичним вином, що народжується в теплих степах Херсонщини. Це вино першої сімейної виноробні України «Курінь». Екскурсія виноробнею та до винного погребу дуже захоплює, адже кожен може самостійно побачити як народжується вино. Дегустація 12 зразків вин, він сухих до лікерних, змусить кожного знайти своє улюблене.

Чи знали ви, що в Херсонській області є навіть свої гірські ландшафти? Це так звані «Станіславські скелі». Тут земля, небо і вода зустрічаються на березі Дніпро-Бузького лиману. Тут найкрасивіші заходи сонця. Настільки красиві, що аплодувати їм неможливо. Дивовижна подорож, легенди херсонської землі, солоний запах пригод і ігристий захід сонця під акомпанемент келиха шампанського.

Для того щоб повністю впевнитися, що херсонська земля має свій особливий колорит, учасники Фестивалю відвідали комплекс рибалки і відпочинку «Дельта Дніпра». Цей заклад дуже полюбляють рибалки з усієї України, адже тут є всі необхідні для них умови. Сучасний комфортабельний готель, прокат обладнання для риболовлі, прокат і обслуговування човнів, ресторан, альтанки, басейн для відпочинку та багато іншого. Учасників фестивалю частували неповторною юшкою з риби, що в місцевих річках.

На представників ЗМІ України очікувала зустріч з керівництвом Григорівської сільської ради Присиваська Отг , що славиться гостинними людьми. У цій громаді найактивніше в області розвивається сільський «зелений» туризм. Сільський голова Сергій Кліщевськийособисто зустрів всіх гостей, та провів оглядову екскурсію по селу, завітавши до однієї із садиб. В садибах живуть люди, які приїжджають оздоровитися на рожевому озері. Лемурійське озеро затоки Сиваш — унікальне природне явище, аналогів якому немає в Європі. Лікувальні грязі сертифіковані в 2005 році та допущені до використання як лікувальний і косметичний засіб. «Рожева вода» володіє чудодійними лікувальними властивостями і є унікальною в світі . Лікувальні грязі мають широкий спектр дії: активізують роботу всіх важливих органів людини, сприяють відновленню рівноваги внутрішнього середовища організму.

Оздоровившись та омолодившись на озері, учасники Фестивалю відвідали Біосферний заповідник «Асканія-Нова» ім. Ф.Е. Фальц-Фейна – найстаріший степовий резерват світу, одне з 7 природних чудес України. Тут ростуть понад 400 видів унікальних рослин, мешкає більше 1000 видів тварин, тільки тут збереглися ділянки унікальної сріблястої ковили. Площа заповідника становить 33307,6 га, з них 11054 га – «абсолютно заповідна» степова зона. Особливого «шарму» заповіднику додає його директор – Віктор Гавриленко – професіонал своєї справи. Це людина, яка живе Асканією. Особливо приємно спостерігати, як він спілкується з тваринами і знає їх кожну по імені.

Для того, щоб журналісти були на 100% впевнені, що «Херсонщина – шлях до вражень», третій день Фестивалю був присвячений відвідуванню Арабатської стрілки. Арабатьска Стрілка — піщана коса на півдні України. Максимальна ширина — 12,5 км, мінімальна – 250 м. Є найдовшим піщаним пляжем Європи (довжина 112 км), розділяє Азовське море та озеро Сиваш. Зараз «Арабатка» дуже активно розвивається як курорт. Тут будуються нові готелі і бази відпочинку. У минулому році було відкрито новий аквапарк «Оазис». Функціонує дельфінарій і Сафарі-парк. Розвитком цієї території дуже активно займається голова Щасливцевської селищної ради Виктор Плохушко – справжній господар своєї території, який вкладає душу в Арабатську стрілку. Тут знаходяться термальні джерела і водолікарня «Гаряче джерело». У місті Генічеськ знаходиться прекрасна «Алея казок», екскурсію по якій провів сам мер міста Олександр Тулупов, завдяки якому місто розвивається і живе. Під час прогулянки по місту, чимало людей підходило до мера і просто віталися з ним.
Найкрутішою фішкою Фестивалю туристичної журналістики і «вишенькою на торті» стала школа кайт- та віндсерфінгу «ExtreMarine Club». Інструктор Александр Родионов запевняє, що може навчитися підкорювати стихію всього за одну годину. Перевірити це взялися учасники Фестивалю і повністю підтвердили слова інструктора. Слідуючи вказівкам Олександра журналісти змогли проїхати по Сиваші на дошці.
Все це значить, що Арабатська стрілка задовольняє потреби різних туристів.

Три дні промайнули як одна мить. Але ці були настільки насичені дні, що всі учасники Фестивалю туристичної журналістики України назавжди закохалися у Херсонщину. Ми намагалися показати представникам ЗМІ наші найцікавіші і найпривабливіші місця. Але три дні недостатньо, щоб побачити всю область. Тому ми показали один із наших туристичних шляхів. А як ви знаєте, всі шляхи Херсонської області ведуть до вражень, адже Херсонщина туристична – шлях до вражень!

 

Херсонщина Туристична Шлях До Вражень