«Степова Еллада». Відвідайте Херсонський обласний краєзнавчий музей у режимі онлайн

0
558

Управління туризму та курортів підготувало ще одну відео-екскурсію. Цього разу знімальна група завітала до Херсонського обласного краєзнавчого музею.

Херсонський обласний краєзнавчий музей був заснований у 1890 році громадським діячем, археологом і краєзнавцем  В. Гошкевичем. Нині це музейний комплекс історичного, природознавчого, літературного та етнографічного напрямів.

У фондах музею зберігається понад 180 тис. музейних предметів, серед яких: одне з найкращих в Україні археологічних зібрань, вік  найстаріших знахідок  – понад 17 тис. років; цікава колекція монет античних міст Північного Причорномор’я; великий комплекс зразків холодної і вогнепальної зброї ХVІ – ХХ ст.; колекція мисливських рушниць ХVІІІ – ХІХ ст.; чудові зібрання порцеляни, антикварних меблів.

Все розмаїття старовини краю представлене у відділі історії: від скіфських золотих прикрас і давньогрецьких мармурових скульптур до козацької зброї, перших креслень Херсонської фортеці, мистецьких творів минулих століть. Центральне місце у краєзнавчому музеї займає експозиція, присвячена заснуванню Херсона та пов’язаними з цим історичними особами. Унікальні книжкові видання, найцінніші зібрання екслібрисів та гравюр, рукописи, оригінальні живописні полотна, історичні та меморіальні речі визначних письменників експонуються в літературному відділі музею. Унікальна колекція флори та фауни Херсонщини, створена наприкінці ХІХ ст. відомим вченим-біологом Й. Пачоським, – основа природознавчого відділу.

Відеоролик присвячений експозиції «Степова Еллада». Ця екскурсія просочена п’янкими запахами таврійського сонця та оливкової олії… Ви дізнаєтеся, як жили в степах Таврії перші переселенці з далеких берегів Середземного моря. Греки надзвичайно цінували оливкове дерево та олію, що добували з його плодів. Як зберігали оливкову олію, для яких цілей використовували та яке символічне значення має оливкова гілка? Відповіді на ці запитання та інші цікаві факти – у відео-екскурсії.

Детальну інформацію про Херсонський обласний краєзнавчий музей можна знайти на офіційному туристичному порталі Херсонщини kherson.travel.

Відчуйте себе туристами, залишаючись вдома!