Екотуризм в нацпарках: Департамент туризму та курортів долучився до роботи панельної дискусії в рамках «ТурЕКСПО» 2019

0
436

У рамках ХХ міжнародної туристичної виставки «ТурЕКСПО» 2019 відбулася панельна дискусія «Екотуризм в національних парках України», ініційована Міністерством енергетики та розвитку довкілля.

Учасниками дискусії стали представники природно-заповідного фонду, туристичні громадські організації, представники туристичного бізнесу. Говорили про екосанітарію в національних природних парках та біосферних заповідниках, очищення природних територій України від сміття, туристичну інфраструктуру у межах природно-заповідного фонду, екскурсійну діяльність у національного-природних парках та взаємовигідну співпрацю НПП і бізнесу.


Важливим питанням, що викликало жваву дискусію, стало очищення природно-заповідних територій, яку розкрив директор ТОВ «Альтфатер Тернопіль» Василь Орденас. Основне питання, яке поставив перед аудиторію експерт: «Чи можна зробити природні території України чистими від сміття?».

«Ми знаходимося в критичній ситуації. Потрібно починати з елементарного – не розкидати сміття. На територіях нацпарків доходить до катастрофи, адже туристи не дотримуються елементарних правил», — зазначив Василь Орденас. До речі, долучитися до рішення проблеми, в силах кожного, залишивши звернення з допомогою додатку «ecomapa».

Говорили під час панельної дискусії й про важливість маркування й ознакування туристичних маршрутів. Нагадаємо, що наразі на Херсонщині проводяться роботи з ознакування 7 шляхів активного туризму протяжністю 86,5 км.