Два пляжі Херсонщини стали учасниками кандидатської стадії міжнародної програми «Блакитний прапор»

0
103

Херсонська область долучилася до міжнародної програми «Блакитний прапор». За ініціативи та інформаційної підтримки управління туризму та курортів два пляжі Генічеського району стали учасниками кандидатської стадії міжнародної сертифікації якості. Програма  «Блакитний прапор» націлена на забезпечення сталого розвитку пляжів та яхтено-катерних стоянок за спеціальними критеріями, що стосуються екологічного менеджменту, безпеки відпочинку, рекламно-іміджевої та туристичної привабливості територій.

Першими учасниками міжнародної програми на Херсонщині стали пляжі «Чайка №1» в с. Генічеська Гірка та Центральний пляж с. Щасливцеве. Сьогодні під час селекторної наради представники національного оператора програми в Україні – громадського об’єднання «Екологічна ініціатива» – урочисто вручили відповідні сертифікати голові Щасливцевської селищної ради Віктору Плохушку, пізніше вони будуть передані на місцях.

 «У 2019 році 16 пляжів України взяли участь в програмі «Блакитний прапор» та отримали міжнародні сертифікати якості. Тоді, на жаль, у цьому переліку не було пляжів Херсонщини, але цьогоріч ми вирішили виправити цю ситуацію. Вже сьогодні можу поділитися радісною новиною: у нас є перші два кандидати, які отримують сертифікати, що підтверджують їх участь в програмі», – зазначив начальник управління туризму та курортів  Микола Шаповал.

Наступного року незалежне міжнародне журі прийматиме рішення стосовно надання пляжам особливої відзнаки – «Блакитного прапора» – який понад 30 років видається пляжам і яхтено-катерним стоянкам країн Європи, Африки, Карибських островів, Нової Зеландії, Канади та інших держав.

«Зараз ці пляжі отримують сертифікати якості, які їм присвоїло міжнародне журі. Маю сподівання, що наступного року цим пляжам вдасться отримати «Блакитний прапор». Ця відзнака показує якість пляжу та те, що він є безпечним для відпочиваючих. Тоді виникає питання: а навіщо їхати до Туреччини, якщо ми поруч маємо такий самий пляж?», —  підкреслила голова громадської організації «Екологічна ініціатива» Вікторія Радченко.

Голова Херсонської обласної державної адміністрації Юрій Гусєв наголосив, що участь пляжів у престижній міжнародній програмі «Блакитний прапор» є чудовим прикладом для тих, хто мріє розвивати Херсонську область.


Нагадаємо, що до участі у міжнародній програмі «Блакитний прапор» запрошуються сільські, селищні та міські ради, об’єднані територіальні громади Херсонської області у співпраці з представниками комунальних підприємств та бізнесу.

Програма була заснована у Франції в 1985 році, наразі головний офіс «Блакитного прапора» знаходиться в Данії, у наші дні в програмі бере участь близько п`яти десятків країн світу. Щоб отримати «Блакитний прапор», пляж повинен відповідати стандартам з 32-х критеріїв, що стосуються екологічної освіти та інформації, якості води, екологічного менеджменту, безпеки і послуг. Реалізація програми вважається показником сталого розвитку регіону і призводить до підвищення іміджевої привабливості всього регіону в цілому.

16 пляжів у чотирьох областях України вже стали учасниками міжнародної програми «Блакитний прапор», отримавши екологічний сертифікат відповідності критеріям програми. Про це свідчить карта місць «Блакитного прапора» сезону 2019 року, розміщена на офіційному сайті програми Blue Flag. Престижну відзнаку мають 8 пляжів м.Києва та Київської області: пляжі «Венеція», «Молодіжний», «Дитячий», «Olmeca Beach»  та «Золотий» у Гідропарку, пляж «Веселка» на Микільській слобідці, пляж «Галера» у Галерній затоці та пляж «Пуща-Водиця». В Одеській області сертифікати отримали 6 пляжів: пляжі «Zanzibar» та «SanDali» на Фонтанці, комплекси «Причал №1»  та «Caletón» , Центральний міський пляж Чорноморська та пляж готелю «Ruta Family» у селищі Затока. Крім того, «Блакитний прапор» мають готельний комплекс «Good Zone» поблизу Дніпра та Масандрівський пляж у м.Ялта.