Одинадцять додаткових вихідних отримають жителі України в 2019 році, завдяки державним і релігійним святам. Відповідне рішення, запропоноване Міністерством соціальної політики, ухвалив Кабінет міністрів України на своєму засіданні 10 січня.

Перші офіційні вихідні 2019 року українці вже «відгуляли» в перший тиждень січня – 1 і 7 числа, тобто на Новий рік і Різдво відповідно. Наступний триденний вікенд громадяни України отримають тільки навесні – Міжнародний жіночий день 8 березня цього року припадає на п’ятницю.

Незважаючи на те, що в 2019 році загальна кількість вихідних днів залишилася такою ж, як в 2018-му, «довгих вікендів» українці отримають навіть більше. Згідно з рішенням Кабінету міністрів України «Про перенесення робочих днів в 2019 році», додаткові дні для відпочинку з’являться під час березневих і травневих свят, Великодня, Трійці, Дня Конституції, Дня Незалежності та грудневого Різдва.

Християнське свято Великодня в цьому році відзначать 28 квітня. Святковий день припадає на неділю, тому додатковий вихідний українці отримають у понеділок, 29 квітня. На початку травня громадяни України традиційно отримають два додаткових дні відпочинку. У середу, 1 травня, українці будуть відпочивати в зв’язку з Днем праці, а в четвер, 9 травня, в зв’язку з Днем перемоги над нацизмом. Трійця (16 червня) «додасть» вихідний день у понеділок, 17 червня. Також вихідним будет пятница, 28 червня, коли в Україні відзначають День Конституції і 26 серпня у зв’язку зі святкуванням 28-го Дня незалежності (24 серпня).

Восени в Україні відзначать тільки одне офіційне свято – День захисника України 14 жовтня, яке приходиться на понеділок.

Завершується календар свят-2019 в Україні додатковим вихідним у грудні – на католицьке Різдво, правда, свято випадає на середу, тому відпочинуть українці тільки один день.А новорічні вихідні 2019-2020 рр. перетворяться в справжні канікули – відпочивати українці будуть цілих п’ять днів – з 28 грудня 2019 до 1 січня 2020 року. Правда, два додаткових вихідних доведеться відпрацьовувати по суботах (21 і 28 грудня). Робоча субота намічена також на 11 травня – таке рішення було прийнято для того, щоб українці змогли відпочивати чотири дні поспіль в травневі свята.

Розпорядження Кабінету міністрів стосується підприємств, установ і організацій, яким встановлено п’ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями (субота і неділя), крім органів Пенсійного фонду, Українського державного підприємства поштового зв’язку «Укрпошта», Державного казначейства та банківських установ.

Джерело