«Для Херсонщини лікувально-оздоровчий туризм є надзвичайно перспективним», — Тетяна Волинець

0
589

Днями у Львові вперше пройшов регіональний форум медичного туризму. Організаторами заходу виступили Львівська обласна державна адміністрація, Міністерство економічного розвитку та торгівлі й Українська Асоціація медичного туризму. Учасниками форуму стали професійні постачальники та баєри, які працють у вищезазначеній сфері. Цього року Львівщина приймала представників медичних та реабілітаційних центрів, спеціалізованих клінік, санаторіїв, курортів і готелів, медсервісних компаній та провайдерів медичного туризму з Саудівської Аравії, Бахрейну, Кувейту, Об’єднаних Арабських Еміратів, Азербайджану, Казахстану та Узбекистану.

Триденна програма включала ознайомчі візити до лікувально-оздоровчих закладів Львова, Моршина, Трускавця та Східниці, Міжнародну конференцію медичного туризму, курортів та рекреації й бізнес-зустрічі.

У Міжнародній конференції взяла участь директор Департаменту туризму та курортів Херсонської обласної державної адміністрації Тетяна Григорівна Волинець. Експерти з багатьох країн світу та учасники з України обмінювалися думками з приводу розвитку медичного та лікувально-оздоровчого туризму на Львівщині та в інших областях країни.

«Для Херсонщини лікувально-оздоровчий туризм є надзвичайно перспективним. Він розвивається за рахунок значних ресурсів, які має наша область: морське узбережжя, гарячі та теплі джерела, лікувальні грязі. Медичні туристи здебільшого приїздять у супроводі й витрачають в 5-10 разів більше, ніж звичайні. Додавання лікувальної компоненти до морського відпочинку дасть можливість розширити рамки туристичного сезону, урізноманітнити відпочинок, а також збільшити інвестиційні надходження, стимулювати економічне зростання регіону», — наголошує Тетяна Волинець.

На світовому плацдармі медичний туризм продовжує набирати обертів. У провідних країнах світу з високим рівнем медицини прибуток від в’їзного оздоровчого та лікувального туризму вимірюється сотнями мільйонів доларів щорічно і вносить вагомий вклад у поповнення бюджету країни. В останні роки медичний туризм, включаючи як лікування, так і діагностику та реабілітацію, становить близько 2% світового ВВП.