Діючі маяки мають шанс зайняти почесне місце на карті популярних туристичних об`єктів України

0
627

Учора в Одесі відбулося засідання круглого столу «Маяки як туристичній об`єкти України». До роботи круглого столу долучилося керівнициво державної установи «Держгідрографія» та її територіальних підрозділів, експерти туристичної галузі з різних областей України, представники влади, журналісти, блогери. Взяла участь у тематичному засіданні й команда Департаменту туризму та курортів Херсонської обласної державної адміністрації.

Не так давно за ініціативою Міністерства інфраструктури низка діючих маяків на території України була відкрита для відвідування. На даний момент для відвідування доступні Воронцовський маяк у місті Одеса, Сіверсів Передній маяк у Миколаєві, Генічеський та Станіслав-Аджигольський Задній маяки у Херсонській області. У Мініфрастурктури планують розширити цей перелік. Наразі триває активна робота з популяризації їх як туристичних об`єктів. На засіданні круглого столу обговорювали актуальні питання промоції цих локацій та туристичного маркетингу.

За основу планується взяти успішний міжнародний досвід з відвідування маяків у країнах дальнього та ближнього зарубіжжя. На цьому наголосив начальник ДУ «Держгідрографія» Олександр Щипцов. За результатами круглого столу буде складено протокол, у якому пропишуть основні моменти стосовно реалізації проекту у кожній з областей України : «Буде визначено маяки, цікаві для відвідування, регламент перебування для різних видів туристичних груп, напрямки, якими ми будемо рухатися», — зазначив Олександр Щипцов.

Протоколом також визначатимуться питання забезпечення технічної безпеки, інструктажу туристів та особливих видів відвідування (наприклад, захід з води). Також буде вирішено питання юридичного характеру – взаємодія з суб’єктами туристичної діяльності та комунікації з туроператорами, форма та здійснення оплати.

Зазначимо, що популяризація маяків дає можливість не тільки реалізувати туристичний потенціал областей, а й інформувати українців про обов’язки держави щодо навігаційно-гідрографічного забезпечення мореплавства, захисту морського середовища, пошуку і рятування на морі.