Безлюдний Джа. Учасники прес-тріпу «#ХерсонщинаНеймовірна» відправилися на найбільший острів України

0
342

На Херсонщині в рамках Президентської ініціативи «Мандруй Україною» відбувся прес-тріп для представників провідних українських ЗМІ. Учасники промоційного заходу «Мандруй Україною» побували на найбільшому острові України Джарилгачі. Джа зустрів гостей неймовірними краєвидами та практично безлюдним пляжем.

Просто «Джа». Так пестливо називають острів Джарилгач скадовчани та жителі навколишніх сіл. Джа приваблює чистою водою, світлим піском пляжів і недоторканою природою, адже саме на цій території розташований національний природний парк. Флора та фауна острова унікальні, він багатий на лиманні озера, відомі своїми лікувальними грязями та водою з високим вмістом йоду і брому.

На східному боці острова Джарилгач височіє маяк, що має статус пам’ятника культури. Маяк було зібрано та встановлено у далекому 1902 році. Сергій Балтазарович Скадовський замовив його у далекому Парижі. Існує легенда, що витіюватий каркас та інші конструктивні елементи було сконструйовано відомим «заклиначем сталі» Олександром Гюставом Ейфелем або ж його учнями. Лінза Френеля з першого острівного маяка збереглася і до нашого часу, її встановили та новий маяк, світло якому дають світлодіодні лампи від сонячних батарей. До 2005 року вхід на оглядовий майданчик історичної споруди було відкрито. Туристам доводилось долати цілих 105 сходинок, щоб насолодитися неймовірним видом на затоку та відкрите море.