11 січня – Міжнародний день заповідників і національних парків

0
73

Сьогодні, 11 січня, відзначається Міжнародний день заповідників і національних парків. Верше цей день урочисто відзначили у 1997 році за ініціативи Центру охорони дикої природи та Всесвітнього фонду дикої природи. У наш час на планеті налічується більш як 11 тисяч заповідних територій, що мають статус заповідників чи національних парків, які користуються великою популярністю серед туристів та місцевого населення, а деякі з них здобули статус всесвітньовідомих.

Українська мережа природно-заповідних об’єктів сформувалася внаслідок кропіткої праці багатьох поколінь природоохоронців, науковців та державних діячів, які визначили, обґрунтували та втілюють в життя заходи, спрямовані на збереження ландшафтного та біологічного різномаїття української природи та захисту екології. В Україні ви знайдете 53 національні природні парки, 19 природних та 5 біосферних заповідників, крім того, функціонують регіональні природні парки та заказники різного рівня.

На території Херсонської області налічується 80 об’єктів природно-заповідного фонду національного, міжнародного та місцевого значення, серед яких 2 всесвітньовідомих біосферних заповідники: Чорноморський і «Асканія-Нова», які входять до охоронної спадщини ЮНЕСКО. А справжніми туристичними перлинами області є 5 національних природних парків: Азово-Сиваський, Джарилгацький, Нижньодніпровський, «Олешківські піски» та «Кам’янська Січ».

Останніми роками зацікавленість гостей Херсонщини об’єктами природно-заповідного фонду ж кожним роком зростає, біосферні заповідники та національно-природні парки б’ють рекорди за показниками відвідування.

Вітаємо всіх працівників природно-заповідної справи з цим важливим днем і пишаємося унікальними природними багатствами нашого краю!