Відчуйте подих пустелі в Олешківських пісках

0
529

А чи бували ви колись у справжній пустелі? Якщо ваша відповідь «так», то ви, явно, щасливчик і затятий мандрівник. Якщо — «ні», то вам обов’язково треба відправитися на екскурсію в Національний природний парк «Олешківські піски».

Олешківські піски – один із найдивовижніших ландшафтів України. Це єдина в Європі природна пустеля, що межує з найбільшим у світі штучними лісами. Загальна площа пісків складає 2100 кв. км, з них 1000 кв. км покриті лісами. Олешківські піски – це безкрайні бархани, які формуються під поривами вітрів. Деякі з них досягають величезних розмірів – близько 15 метрів заввишки. НПП складається із двох природоохоронних науково-дослідних відділень – «Раденське» та «Буркути», які характерно відрізняються між собою як ландшафтами, так і флорою та фауною.

Флора й фауна НПП «Олешківські піски» мають особливу біологічну й природоохоронну цінність. На території Парку зустрічається більше сотні рідкісних та зникаючих видів рослин, грибів, лишайників і тварин,  внесених до Червоної книги України, Європейського Червоного списку, Світової Червоної книги МСОП та Червоного списку Херсонської області.

Туристам, які вирішили пройти екологічними стежками парку «Олешківською пустелею» та «Дивосвіт Олешківських пісків», відкриваються незрівняні краєвиди, від яких захоплює подих. Вас також чекає відпочинок у березовому гайку серед нескінченного піщаного моря.