Усьому потрібно вчитися. Мистецтво – не виняток

0
168

У відділі мистецтв Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара відбувся День спеціаліста для вчителів з образотворчого мистецтва, які наразі підвищують кваліфікацію в Академії неперервної освіти. Наші гості ознайомилися з ресурсами та послугами, що надає відділ, переглянули книги, альбоми, періодичні видання, які можуть бути корисними в їх професійній діяльності. Зацікавили вчителів і матеріали, що представлені у межах виставки «Нову українську школу творимо разом».

Дуже цікавою і водночас корисною стала для них зустріч із художником, скульптором – членом Національної спілки художників України – Юрієм Івановичем Шапком. Він зробив екскурс виставкою своїх робіт «Мій Південь», яка була експонована у книгозбірні. Майстер розповів аудиторії історії створення деяких картин та творів з кераміки.

Вкрай цікавим для вчителів виявився майстер-клас від Юрія Івановича «Ліплення з глини». Скульптор приніс із собою екологічно чисту глину, шлікер і дитячі роботи з цього матеріалу. Розпочалася робота. Майстер постійно звертав увагу на лінію, яку так полюбляє глина, та ділився набутим досвідом. Спочатку ліпили дракона та жабу, потім виготовляли пальчикові іграшки та янгола. Юрій Іванович розповів про важливість декору, після чого показав його варіанти на щойно виготовлених зразках. Від учасників майстер-класу було багато фахових запитань, на які вони одразу ж отримували вичерпні відповіді. Учителі спробували й самі відчути глину, а свої роботи потім взяли із собою на добру згадку про зустріч.

Час сплинув непомітно, та вчителі встигли набути багато знань і навичок, які передаватимуть своїм вихованцям на уроках.