Патріотична година «Козаки-музики»

0
211

Відділ мистецтв Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.А.Лавреньова гостинно запросив до себе учнів 9-В класу ЗОШ № 55 на патріотичну годину «Козаки-музики», приурочену до 14 жовтня, коли українці відзначають одночасно Свято Покрови Божої Матері, День українського козацтва та  День захисника України.

Українці завжди були музично обдарованою нацією — протягом своєї історії наш народ створив понад 400 000 пісень. І визначна роль в цьому пісенному спадку належить саме козацьким пісням.

Про думи та історичні пісні, про героїв-козаків, чиї подвиги оспівувалися в них, про музичні інструменти козацького війська, про кобзарів – хранителів історичної пам’яті народу йшлося у розповіді бібліотекарів.

Школярі дізналися багато цікавої інформації, переглянули відео, а головне – із задоволенням послухали козацькі пісні: сумну думу про козака Мамая, пісню про відчайдушного Байду, марш війська Запорізького «Ой на горі та женці жнуть» та глибоко ліричну пісню славетної  Марусі Чурай «Засвистали козаченьки».

Тож, живий інтерес юнаків та дівчат до нашої історії ще раз підтверджує, що козацька музика живе й звучить, адже те, що пройшло крізь віки не може зникнути та буде зберігатися у пам’яті наступних поколінь.