На струнах Кобзаревої душі

0
17

Бібліотекарі Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара разом зі студентами факультету української філології та журналістики ХДУ 6 березня смакували поетичним словом в «літературній кав’ярні» відділу рідкісних і цінних видань. Поетичне дійство «На струнах Кобзаревої душі» присвячувалося 205-й річниці від дня народження Т.Г.Шевченка. Приємно, що молодь нині наново відкриває для себе його особистість та все частіше звертається до поетичних символів провіденційного Шевченкового слова.

Магічний вплив Кобзаревої поезії відчуло не одне покоління українських літераторів. Тож, студенти в поетичній імпрезі згадали чимало вітчизняних митців різних епох, які присвятили свої твори геніальному поету.

«Святу іскру Божу…» Шевченкової творчості відзначили свого часу і Б.Лепкий, і О.Афанасьєв-Чужбинський, і Б.Грінченко, і В.Самійленко. Покоління українських поетів першої половини ХХ ст., серед яких М.Рильський, Є.Маланюк, А.Малишко та багато інших, взагалі вважали Шевченка своїм вчителем. Для письменників-шістдесятників – Л.Костенко, В.Стуса, В.Підпалого, І.Драча – творчість Тараса Шевченка не просто насичена поетичними символами та алегоріями. Для них вона стала цілком конкретним поетичним дороговказом на тернистому творчому шляху, допомогла зберегти національну свідомість, самобутність та правдивість своїх життєвих і творчих поглядів.

Провідницьку, надихаючу силу поезії великого Кобзаря відчули й наші місцеві творці – М.Чернявський, А.Кичинський, М.Братан, О.Бутузов, які у своїй творчості також неодноразово зверталися до ліричних образів Шевченка. Символічним акордом у нинішній час звучать завершальні слова поетичного твору Миколи Братана, покладеного Георгієм Криловим на музику:

«Доволі, браття, нам ходить навзгинці,

Не відлунав священний «Заповіт»,

Ідімо до Шевченка, українці,

І Україну привітає світ».

В свою чергу, фахівці відділу рідкісних і цінних видань ознайомили своїх гостей з бібліотечною Шевченкіаною, до складу якої увійшли раритетні видання «Кобзаря», прижиттєві публікації видатного поета тощо.

Хочеться відзначити теплий, творчий та натхненний настрій всього дійства. А також подякувати доцентам кафедри української літератури Лідії Бондаренко, Тетяні Бахтіаровій і Людмилі Корівчак за співпрацю та розуміння. Сподіватимемось на подальше співробітництво та спілкування.