«Муза по-українськи»: музично-поетичний вечір у Гончарівці

0
174

В Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара відбулася зустріч із поеткою Альоною Мовчан та учасником херсонського рок-гурту «Скіфи» Віктором Ревенком.

Свою програму гості назвали «Муза по-українськи». У ході зустрічі Альона не раз згадувала, де її «настигає» муза, і які вірші в результаті цього народжуються. Поетка має збірку виданих поезій «Економіка любові» (2015). Сьогодні готується до виходу в світ нова поетична збірка Альони Мовчан, з якої вона читала вірші під час зустрічі. Вони – про кохання, родину, осінь, зелені очі… Такі ніжні і чутливі, щири і теплі, що не зачаровуватися ними не можна!

Віктор Ревенко почав писати вірші нещодавно. На зустрічі він продекламував декілька з них, а також виконував пісні під гітару – народні та сучасні. Цим створив атмосферу свята та піднесеного настрою.

Перлинкою зустрічі стало знайомство присутніх із поеткою Тетяною Федчик, яка завітала на захід і прочитала свої останні з написаних поезії. Пані Тетяна вразила всіх присутніх своїм талантом та щирістю. Не дивно, що після офіційного завершення заходу вона зібрала навколо себе велику кількість людей і годину читала свої вірші, відповідала на численні запитання присутніх. Цей вечір став своєрідним освідченням у коханні Україні, її пісням, її мові.
Важливість таких зустрічей неможливо переоцінити. Вони залишають глибокий слід у душі та свідомості їх відвідувачів, роблять нас добрішими, душевно багатшими.

Ось як відгукуються про зустріч присутні на ній слухачі курсів української мови, учасники мовно-літературного клубу «Дивослово»:

Світлана Сірик: «Надзвичайно цікава зустріч була і дуже гарна атмосфера! Щиро дякую за сьогоднішній день!».

Марія Лесковець: «Дуже приємно відвідувати такі заходи. Щира і тепла атмосфера, цікаві люди! Було і корисно, і цікаво».

Світлана Кисельгоф: «Трошки шкодую за втрачені можливості, що долучилася до курсів вивчення української мови лише цього року. Цікаві зустрічі, дивовижні учасники, надзвичайно приємна атмосфера».

Альона Мовчан: «Дякуємо дуже за такий теплий прийом! Емоції досі зашкалюють!».

Ми дуже дякуємо Українському культурному фонду за підтримку проекту «Говоримо українською. Читаємо українське», завдяки чому ми можемо проводити зустрічі на найвищому рівні. А всіх херсонців чекаємо на черговий музично-поетичний вечір під назвою «Цієї осені все можливо» за участі гостя з Києва – поета, барда Юрія Строканя. Захід відбудеться у суботу, 10 листопада, о 13:00. Чекаємо шанувальників українського слова!