17 C
Kherson, UA
Понедельник, 20 Сентябрь, 2021

Інвестиційні пропозиції

Херсонщина – унікальна територія для туризму, відпочинку та рекреації,

яка  має достатньо переваг для формування та розвитку потужного курортно-туристичного комплексу. Область має широкий вихід до Дніпровської водної магістралі, і це єдина з областей України, яка має вихід одночасно до 2 теплих морів — Чорного і Азовського.

0
тис. га
Найбільший у світі рукотворний ліс
0
км
Морської берегової лінії
0
км
Обладнаних піщаних пляжів
0
Родовищ цілющих бальнеологічних ресурсів

Саме на Херсонщині розташовані: єдина в Європі природна пустеля — Олешківські піски; найбільший у світі рукотворний ліс — 100 тис. га; унікальні горні ландшафти посеред степу «Станіславські кручі». В області 12 курортних населених пунктів, понад 450 км морської берегової лінії, з них 200 км обладнаних піщаних пляжів; Місто Скадовськ – курорт державного значення – центр дитячого оздоровлення та відпочинку; найдовша піщана коса в світі — Арабатська стрілка; понад 70 родовищ цілющих бальнеологічних ресурсів (мінеральних і термальних вод, лікувальних грязей, ропи соляних озер) серед яких унікальне Лемурійське озеро, лікувальна грязь якого пройшла клінічні випробування, сертифікована і допущена для використання в якості лікувального та косметичного продукту.

На території області 80 об’єктів природно-заповідного фонду національного, міжнародного та місцевого значення. З 4-х біосферних заповідників України 2 розташовані саме на Херсонщині,  це  Чорноморський та «Асканія-Нова», які входять до всесвітньої мережі природних територій, що охороняються ЮНЕСКО. Справжніми туристичними перлинами краю є –  4 національні природні парки: «Азово-Сиваський», «Олешківські піски», «Джарилгацький», «Нижньодніпровський». Окрім ресурсів, якими обдарувала Херсонщину природа в області понад 5 тис. об’єктів історико-культурної спадщини (серед яких легендарні Кам’янська та Олешківська Січі).

В області активно розвивається водний туризм, сільський зелений, винний, екологічний, історико-культурний, гастрономічний, подієвий. Туристичні пропозиції задовольняють попит на атмосферні тури на будь-який смак та для будь-якої вікової категорії, і в будь яку пору року. Це  і кайтінг, і яхтинг, байдарки, прогулянки на квадро циклах, рибалка, полювання, театр під відкритим небом, відвідування «долини тюльпанів», подорожування козацькими шляхами та багато інших туристичних атракцій.

Більше 1000 об’єктів відпочинку, оздоровлення та розміщення надають послуги гостям Таврійського краю (з них 49 дитячих, 60 садиб зеленого туризму, 51 готельний комплекс. Загальний ліжковий фонд понад 100 тис. місць)

В аеропорту «Херсон» регулярно здійснюються рейси Стамбул-Херсон-Стамбул (авіакомпанії «Turkish Airlines»), Херсон-Київ («Міжнародні авіалінії України»), компанією «Браво» — міжнародні чартерні рейси у напрямку Хургади, Шарм-Ель-Шейху(Єгипет), Анталії, Даламан (Туреччина), Любліну (Польща). За яскравими враженнями та неповторними емоціями в область приїжджає понад 3,5 млн. гостей.

Сьогодні Херсонщина є безсумнівно однією з найпривабливіших територій для відпочинку в Україні з інфраструктурою та індустрією гостинності, які активно розвиваються та інвестуються. У життя втілюються різноманітні інфраструктурні проекти, що сприяють подальшому розвитку туризму на території області, зокрема: будівництво яхт-клубів, дельфінаріїв, аквапарків, готельно-апартаментних комплексів, кінно-спортивних клубів, бальнеологічних центрів, відновлення регулярних пасажирських перевезень та екскурсій по Дніпру, тощо.

Є реальна потреба в інвестуванні в матеріально-технічну базу  вже наявних ресурсів, а також створенні додаткової платформи для розміщення, відпочинку, оздоровлення, супутніх туристичних послуг.

Інвестиційні пропозиції Херсонщини