Зміни в Податковому кодексі України у частині справляння туристичного збору

0
21

Зміни в Податковому кодексі України у частині справляння туристичного збору

         З 01 січня 2019 року набрали чинності зміни до Податкового кодексу України № 2628-VIII від 23 листопада 2018 року «Про внесення змін до Податкового кодексу України (далі – ПКУ) та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів».

Так, внесено зміни до п.268.3 ст.268 ПКУ щодо ставки туристичного збору «за кожну добу тимчасового розміщення особи у місцях проживання (ночівлі) сплачують у розмірі до 0,5 відсотка – для внутрішнього туризму та до 5 відсотків – для в’їзного туризму від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня звітного (податкового) року, для однієї особи за одну добу тимчасового розміщення».

Відповідно до пп. 268.4.1 п. 268.4 ст.268 «Базою справляння збору є загальна кількість діб тимчасового розміщення у місцях проживання (ночівлі), визначених підпунктом 268.5.1 пункту 268.5 цієї статті».

Платники збору відповідно до пп. 268.6.1 п. 268.6 сплачують суму збору авансовим внеском перед тимчасовим розміщенням у місцях проживання (ночівлі) податковим агентам, які справляють збір за ставками, у місцях справляння збору та з дотриманням інших вимог, визначених рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаної територіальної громади, що створена згідно із законом та перспективним планом формування територій громад.

За один і той самий період перебування платника збору на території однієї адміністративно-територіальної одиниці, на якій встановлено туристичний збір, повторне справляння збору, вже сплаченого таким платником збору, не допускається. У разі дострокового залишення особою, яка сплатила туристичний збір, території адміністративно-територіальної одиниці, на якій встановлено туристичний збір, сума надмірно сплаченого збору підлягає поверненню такій особі у встановленому цим Кодексом порядку».

Крім того, згідно зі змінами, місцевими радами має бути визначено перелік податкових агентів, а інформація щодо переліку таких податкових агентів повинна бути розміщена та оприлюднена на офіційному веб-сайті сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаної територіальної громади, що створена згідно із законом та перспективним планом формування територій громад.

Звертаємо увагу, що статтю 14 «Визначення понять» ПКУ доповнено підпунктом 14.1.277. «внутрішній туризм для цілей розділу XII цього Кодексу – переміщення в межах території України громадян України та/або осіб, які постійно проживають на території України, в пізнавальних, професійно-ділових чи інших цілях.

В’їзний туризм для цілей розділу XII цього Кодексу – прибуття на територію України та/або переміщення в межах території України осіб, які постійно не проживають на території України, в пізнавальних, професійно-ділових чи інших цілях».

З вищевказаними змінами більш детально можна ознайомитися на офіційному веб-сайті Верховної Ради України за гіперпосиланням (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2628-viii).